Kategoriler
Haberler

Oyuncu Çipseti Helio G90’ın AnTuTu Puanı ve Özellikleri

Yeni Oyuncu Çipseti MediaTek Helio G90 Serisi Özellikleri

Beklenildiği gibi, MediaTek yeni oyun merkezli SoC’lerini resmen açıkladı – Helio G90 ve G90T. Yeni platformlar, Mali-G76 GPU’nun yanında iki Arm Cortex-A76 çekirdeği ve altı Cortex-A55’in sekiz çekirdekli bir kombinasyonunu kullanıyor. Hem G90 hem de G90T, TSMC’nin 12 nm FinFET işlemine dayanmaktadır ve 2.05GHz saat hızlarında çalışabilmektedir. Ek olarak, yeni SoC’ler 10GB’a kadar LPDDR4X RAM destekliyor.

Oyuncu Çipseti Helio G90’ın AnTuTu Puanı ve Özellikleri

Helio G90 AnTuTu ve Geekbench Puanı

G90 AnTuTu’dan 222.282 puan alarak iddialı olduğunu kanıtladı. Xiaomi Mi 9T ve Samsung Galaxy A80 gibi cihazlarda bulunan Qualcomm Snapdragon 730 ile karşılaştırıldığında ondan bir miktar daha hızlı (211.915) olduğunu gösterdi. Oyuncu çipseti Geekbench tarafında da 730’un önünde.

Yeni yonga setlerinin önemli bir özelliği, genel oyun deneyimini iyileştirmesi gereken bir dizi işlev oldu. Bunlar HyperEngine oyun teknolojisi adı altında toplanıyor. Bunların arasında Chief adında bir ağ motoru var ve sinyal gücünü artırmak için WiFi ve LTE bağlantısını otomatik olarak birleştiriyor.

g90


Diğer bir özellik ise, daha güvenilir bir bağlantı ve azaltılmış gecikme süresi için tek bir cihazın iki yönlendiriciye aynı anda bağlanmasına izin veren çift WiFi bağlantı desteğidir. HDR10 desteği ve dokunmatik ekran ivmesi de oyun akıcılığına katkıda bulunan özellikler arasında.

MediaTek, rakipleri Qualcomm’a kıyasla daha uygun fiyatlı çipsetler sunan bir marka. Akıllı telefon endüstrisinde giderek büyüyorlar. Şirket, yeni G90 serisinin çok yakında güçlü oyuncu telefonlarına ekleneceği açıkladı. Türkiye’de Helio çipset kullanan Oppo F9 gibi beğenilen telefonlar var.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum