Kategoriler
Haberler

iPhone 11 Pro Küçük Deliklerden Korkan İnsanları Tetikliyor / Tripofobi

Yeni iPhone 11 Pro, küçük deliklerden korkan insanlar üzerinde derinden rahatsız edici bir etki yaratıyor. Apple’ın en son amiral gemisi, fotoğraflarını gören insanlarda tripofobiyi tetikleyen güçlü bir üçlü kamera sistemi tasarımına sahip.

Bir lotus bitkisinin yüzeyindeki gibi küçük delikleri belirli bir düzende görmek, tripofobikler için çok rahatsız edici olabilir. Dün Kaliforniya’da düzenlenen etkinlikte ortaya çıkan iPhone 11 Pro’nun görüntüleri ile karşılaştıktan sonra düzinelerce insan bu tespitini paylaşmak için aynı anda sosyal ağlara hücum etti.

İşte o twitlerden bazıları:

https://twitter.com/donbosconovitch/status/1171420789880446976
https://twitter.com/lifeaseva/status/1171444031399682048

Essex Üniversitesi Beyin Araştırmaları Merkezi’nde kıdemli öğretim görevlisi olan Geoff Cole, tripofobi üzerine ilk akademik makaleleri yayınlayan kişilerden ve tripofobiyi tetikleyen deliklerin, yırtıcı hayvanlarda veya zehirli hayvan ve bitkilerde bulunan işaretlerle benzer bir “matematiksel yapıya” sahip olduğuna inanıyor.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

Geoff Cole bazı hastaların: “Bir resim gördüğümde üç gün boyunca işe gidemediğim oluyor.” şeklinde e-postalar gönderdiğini de belirtiyor. Bazılarıysa herhangi bir fotoğraf gördüklerinde uzun süre konsante olamamaktan şikayetçi.