Kategoriler
Haberler

iPhone 11’lerdeki WiFi 6 Desteğinin Önemi Nedir?

iPhone 11'lerdeki WiFi 6 Desteğinin Önemi Nedir?

Kâr amacı gütmeyen Wi-Fi Alliance, Wi-Fi 6 sertifikası logosuna sahip cihazların “güvenlik ve birlikte çalışabilirlik için en yüksek standartları” karşılayacağını belirterek, Wi-Fi 6 sertifika programının açıklandığını duyurdu. Buna göre iPhone 11, iPhone 11 Pro ve Pro Max WiFi 6 destekli telefonlar arasında olacak.

iPhone 11’lerdeki WiFi 6 Desteğinin Önemi Nedir?

Wi-Fi 6 ya da diğer bir deyişle 802.11ax birden çok Wi-Fi cihazının bulunduğu alanlarda daha yüksek hız, daha geniş ağ kapasitesi, gelişmiş güç verimliliği, düşük gecikme süresi ve bağlantı iyileştirmeleri sunuyor. Wi-Fi 6 cihazlarının, Wi-Fi güvenlik protokolünün en son sürümü olan WPA3’ü desteklemesi gerekiyor. Bu protokol iyileştirilmiş şifreleme özelliği sunuyor.

İlginizi Çekebilir:  Instagram'daki tüm fotoğraflarınızı nasıl indirirsiniz?

Yakında çıkacak olan iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max akıllı telefonlarının hepsi Wi-Fi 6 standardına destek veriyor. Cihazlar yakında bu program kapsamında sertifikalandırılacak.

Wi-Fi 6, Wi-Fi 5’ten %40’a kadar daha yüksek hız sunuyor. Tek bir kanalda aynı anda birden fazla cihaza hizmet verilebiliyor.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum