Kategoriler
Rehberler

iPhone’da Güncelleme Hazırlanıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone’da “güncelleme hazırlanıyor” hatası ile karşılaşıyor ve güncellemenin takıldığını görüyorsanız güncellemenin yüklenmemesi sorununu çözmek için yapmanız gerekenlere yer verdik.

iOS 14 güncellemesi alacak iPhone modelleri nedir? iOS 14 Türkiye'de saat  kaçta yayınlanacak? - H...

iPhone’da Güncelleme Hazırlanıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Problemin olası nedenleri ve çözümleri:

  • iPhone / iPad’de yeterli depolama alanı yok. Kullanılabilir Depolamayı Kontrol Edin, Ayarlar uygulamasına gidin > Genel > Hakkında. iOS / iPadOS güncellemesi için 5 ila 6 GB depolama alanı gerekir.
  • Güncellemeyi yeniden indirin. Önce İndirilen Kurulum dosyasını silin, Ayarlar> Genel> iPhone Depolama> iOS 13 dosyasına ilerleyin> Dosyaya dokunun ve Kurulum dosyasını silin. Geri dönün ve tekrar yeni bir yazılım güncellemesi olup olmadığını kontrol edin: Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme.
  • iPhone / iPad’inizi yeniden başlatmaya zorlayın.
  • Beta Profili Silin ve ardından cihazı yeniden başlatın. Beta profilini kaldırdıktan sonra yazılım güncellemesi için tekrar kontrol edin: Ayarlar> Genel> Profil> Profil üzerine dokunun ve Profili sil üzerine dokunun.
  • WiFi bağlantınızı kontrol edin. Çünkü bazı özel şirketler ve halka açık WiFi’lar Apple Server talebini engeller. Safari Web Sayfasını açın ve iCloud gibi Apple servislerine erişmeye çalışın.
  • VPN kurulumu ve uygulamasını kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın, Kişisel bağlantı noktasına giderek VPN’i silin.
  • Ağ ayarlarını sıfırlayın. WiFi bağlantınız kendi kendine kapanıyorsa Ağ ayarlarını sıfırla, kaydedilen tüm WiFi şifresini siler, bu yüzden yapmadan önce WiFi şifrenizi not edin. iPhone / iPad’i sıfırladıktan ve yeniden başlattıktan sonra, WiFi’a manuel olarak bağlanın. Ayarlar uygulaması> Genel> Sıfırla> Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneği ile yapılır.
  • Apple sunucularında sorun olabilir. Apple sunucusundaki trafik sıkışıklığı nedeniyle problem olabilir. Birkaç saat ya da belki de ertesi günü bekleyin.
İlginizi Çekebilir:  Instagram hesabı olmadan Instagram Hikayeleri'ni görmek