Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android Telefonda En İyi PDF Okuyucular

Android Telefonda En İyi PDF Okuyucular

Tavsiyemiz: Adobe Acrobat Reader

Sağ alt köşedeki dairesel düğmeye dokunarak Android dosya tarayıcınızdan bir PDF açabilir ve ekranın sol tarafından kaydırarak menü seçeneklerini ve yardımcı programları görüntüleyebilirsiniz. Ana ekran, yeni açılan belgelerinizi ve uygulamalarınızı içeren faydalı bir “Başlarken” ekranı gösterir. Adobe Acrobat Reader işte bu kadar kullanışlıdır. O nedenle kendisini Android için en iyi PDF okuyucular listemizde başa yerleştiriyoruz.

Xodo

Xodo’nun arayüzü o kadar temizdir ki, isteyebileceğiniz hemen hemen her özellik iki menü çubuğu uzaklıktadır ve diğer menülerden ayırt etmesi kolaydır. Uygulamayı açtıktan sonra, cihazınızda bulunan her belgenin tam bir listesini görüntüleyebilirsiniz; belgelerinizden biri ekranda değilse, elle eklemek için sağ alt köşedeki dairesel artı düğmesine dokunmanız yeterlidir.

PocketBook

Arayüzü tamamen çirkin değil ama diğerleri kadar da düzenli görünmez. PocketBook’un özellği Android telefondaki PDF’lerinizi hem Adobe Acrobat’ın hem de Xodo’nun yapamadığı şekilde bir e-kitapmış gibi görüntüleyebilme yeteneğidir. PDF kitaplar okumak için ideal.

Google PDF Viewer

Google’ın PDF okuyucusu çözümü her gün birden fazla PDF okumayan sıradan kullanıcılar için yeterince iyi. Bu kullanıcılar gösterişli numaralara, tasarımlara veya yeteneklere ihtiyaç duymazlar – sadece internetten indirdikleri bir PDF dosyasını okuyabilmeyi veya e-postayla gönderebilmeyi isterler ve bunun için basit bir çözüme ihtiyaçları vardır. Google PDF Viewer bu anlamda en iyi Android telefon PDF okuyuculardan biri.

Foxit PDF

Foxit Reader, hem Acrobat hem de Xodo tarafından sunulan özelliklerden çoğuna sahip olmasa bile sağlam bir PDF uygulamasıdır. Uygulama, cihazınızdaki her PDF’i açabilir ve sorunsuzca görüntüleyebilir. Avantajlarından biri ise diğer Android PDF okuyuculara kıyasla büyük PDF dosyalarını çok daha hızlı açan bir uygulama olmasıdır.

Moon+ Reader

Moon+ Reader, listemizde tamamen ücretsiz olmayan birkaç seçenekten biri; Uygulamanın profesyonel sürümlerine yükseltmek hem reklamları hem de uygulama içi satın alımları kaldırır. PocketBook’a benzer şekilde, uygulama, tüm yaygın eBook formatlarını ve MOBI, ePub, CBR ve CBZ gibi ek dosya türlerindeki PDF’leri açar ve bunları e-kitap gibi görüntüleyen bir Android PDF okuyucusudur.

Google Play Kitaplar

Google Play Kitaplar yalnızca e-kitapları görüntülemek için tasarlanmış gibi görünmesine rağmen aslında Android telefonunuz için tam takım bir PDF okuyucudur ve okulda ya da iş yerinde zaman zaman küçük PDF’ler görüntülemeniz gerekiyorsa en iyi çözümdür.