Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy S11’lerin Ekran Boyutları Belli Oldu

Samsung Galaxy S11'in 3 Sürümünün Ekran Boyutları Belli Oldu

Samsung Galaxy S11 üç farklı boyutla geliyor. Bu sürümlerin ekran boyutları da açıklandı. Kaynak oldukça saygın: Evan Blass (@evleaks). Kendisi sektörün içinden bir isim ve şimdiye kadar pek çok önemli sızıntıya imza attı. Yeni sızıntıya göre Galaxy S11’ler devasa ekranlara sahip olacak.

Samsung Galaxy S11’in 3 Sürümünün Ekran Boyutları Belli Oldu

İlk önce küçük bir 6,2 inç veya 6,4 inç ekranlı S11 göreceğiz. Samsung mevcut adlandırma kurallarına uyarsa muhtemelen S11e adını taşıyacak. Bir yukarı çıktığımızda S11 karşımıza gelecek ve ekran boyutu 6.7 inç diyagonal ölçüde olacak. Son olarak büyük olasılıkla daha büyük bir S11+ göreceğiz ve S11+ modelinin ekranı 6.9 inç gibi devasa boyutta olacak. Üç panelin hepsi de bu kez kavisli ekranlı olacak, bu nedenle mevcut S10e’nin geleneksel düz görünümü terk edilmiş olacak. Ancak bu hayranları biraz hayal kırıklığına uğratabilir çünkü kavisli ekranlarda hatalı dokunma sorunu sık yaşanıyor.

Samsung Galaxy S11'in 3 Sürümünün Ekran Boyutları Belli Oldu

S11’ler İnce Uzun Olacak

Aynı şekilde bu kez geçen seferden (S10) daha uzun boylu cihazlar göreceğiz. 20:9 en boy oranı oldukça uzun gelebilir ve aslında öyle de. Bu durum neden S11’lerin büyük ekranla geldiğini de açıklıyor. 16:9 YouTube videolar bu cihazlarda Galaxy S10 ekranlarından daha küçük görünecek.

Ancak bilgide Galaxy S11 modellerinden en az birinin 20:9 en boy oranını taşıyabileceği de belirtiliyor. 20:9’u en son Galaxy A80 ve A70’de görmüştük. İddialar hala selfie kamera için çentik olacağı yönünde. Başlarda çentik tasarımını hoş karşılamayan ve çentikli cihaz sunmayan Samsung şimdi de birçok marka çentiği terk etmişken hala çentikli ekranlı amiral gemileri sunuyor.

108 MP Kamera Çözünürlükleri

Galaxy S11’in 5G sürümü de olacak. Cihazlardan ikisinin 108 MP ana kamera ile gelmesi bekleniyor. Bunun yanında 5X zoom özellikli kameralar sunulacak. “Space Zoom” denilen Samsung’un yeni yakınlaştırma teknolojisi kullanılacak ancak bunların Huawei’lerden iyi olması düşünülmüyor. Amiral gemisi olarak Exynos 9830 / Snapdragon 865 bekleniyor.

Her zamanki gibi yeni S11 telefonların çıkış tarihi için Şubat ayının ortalarında bir zaman dilimi bekleniyor. Resmi lansmandan önce muhtemelen daha fazla ayrıntıyı öğreneceğiz.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum