Kategoriler
Rehberler

SMS ile Konum Paylaşmak (Android Telefon)

SMS ile Konum Paylaşmak (Android Telefon)

Bazen kendinizi internet bağlantınızın olmadığı ancak konumumuzu arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmamız gereken bir durumda bulduğumuz zamanlar olabilir. Bugün akıllı telefonlarda konum paylaşmanın birçok yolu bulunuyor. Ancak bu yolların çoğu ya da hepsi bir tür internet bağlantısı gerektiriyor. Bu ister 3G/4G ya da WiFi olsun, internete erişiminiz olmadığında nasıl konum paylaşabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Bu sorunun cevabı SMS mesajlarında yatıyor.

SMS ile Konum Paylaşmak (Android Telefon)

RCS (Zengin İletişim Hizmetleri) özelliği ile birlikte, SMS artık konumlar dahil olmak üzere çeşitli multimedya içerik paylaşımını destekler hale geldi. Bu da SMS mesajlarının artık oldukça uzun bir yolu kat ettiğini gösteriyor. SMS servisinin internet bağlantısına ihtiyaç duymadan çalışması, kullanıcıların konumlarını internet olmadan doğrudan metin mesajı yoluyla paylaşmalarına izin veriyor.

SMS ile Android akıllı telefondaki konumunuzu paylaşma özelliği her zaman en çok göz ardı edilen özelliklerden biri olmuştur ve bu makalede, konumunuzu SMS yoluyla arkadaşlarınız ve ailenizle nasıl paylaşacağınızı size anlatacağız.

Adımlar

SMS ile Konum Paylaşmak (Android Telefon)
  • Henüz indirmediyseniz, Google Play Store’dan Android Mesajlar uygulamasını indirerek başlayın. Uygulama ücretsizdir.
  • Başlatın ve çalışması için gerekli tüm izinlere izin verin. Ayrıca akıllı telefonun uygulamayı varsayılan SMS uygulaması olarak seçtiğinden emin olun.
  • Şimdi sohbet başlatma düğmesine dokunun
  • Konum paylaşacağınız telefon numarasını elle girin veya kişiler listesinden bir kişiyi seçin.
  • Şimdi sohbet penceresinden ‘+’ simgesine dokunun
  • Aşağı kaydırın ve “Haritalar” seçeneğini arayın ve üzerine dokunun.
  • Bir sonraki pencerede konumunuzu internetsiz paylaşmak için “Bu yeri gönder” e dokunun.

İşte hepsi bu kadar. Android telefonda internetsiz konum paylaşmak için tüm bilmeniz gerekenler bunlardı. Acil durumlar için kullanışlı bir seçenek. Testlerimizde oldukça iyi çalıştığını gördük.