Redmi Note 7 Android 10 Alıyor!

Note 7

Yaz aylarında, Xiaomi yaklaşık bir düzine akıllı telefonun Android Q ve MIUI 11'e geçiş yapan ilk cihazlar arasında olacağını açıkladı. Şimdi piyasaya sürülen işletim sistemi güncellemesi ve yeni kullanıcı arayüzü için söz verilen serilerden biri de Redmi Note 7 idi. MIUI forumlarından kaynaklara göre, Xiaomi şimdiden Android 10'u çıkarmaya hazırlanıyor.

Redmi Note 7 Android 10 Alıyor!

Android 10 tabanlı MIUI 11, Çin'de kapalı betaya girdi. Büyük hatalar giderilene dek şirketin halka açık beta sürümünü çıkarması genellikle üç hafta kadar sürer. O andan itibaren Xiaomi’nin kararlı Android 10 sürümünü sunması ve ardından bunu tüm dünyadaki kullanıcılara ulaştırması için sekiz haftaya daha ihtiyacı olacak.

Bu program ümit verici görünüyor, özellikle Xiaomi, Redmi Note 7 ve Redmi Note 7 Pro için Android 10 güncellemesinin 2020'nin ilk çeyreğinde geleceğini söylediğinden sevindirici bir haber. Gerçek üç aylık süre on üç gün içinde başlayacaktı ancak şimdi Redmi Note 7 sahipleri Android 10'a daha erken sahip olacaklar.

İlginçtir ki bir yaşındaki Note 7 Android Pie'lı MIUI 9'un üstüne şimdi de Android 10'a Redmi Note 8 ve Redmi Note 8 Pro'dan daha erken sahip olacak. Cihaz MIUI 11'i çalıştırmaya başlayacak. Bunun yanında henüz büyük bir yazılım güncellemesinin kesin çıkış tarihi hakkında Xiaomi'den net bir haber gelmedi.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum