Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram Hikaye’ye Şarkı Sözleri Ekleme

Instagram, üç yıldan bu yana kullanıcıların Instagram hikayeleri oluşturmasına ve bunları tıpkı Snapchat gibi takipçilerle tam bir gün boyunca paylaşmasına izin veriyor. Şirket ayrıca kullanıcıların anket oluşturmasına ve SoundCloud ve Spotify gibi çeşitli platformlardan şarkı paylaşmasına olanak tanır. Bununla birlikte, 2019’un başlarında Instagram, kullanıcıların artık tercih ettikleri müziklerin şarkı sözlerini hikayelerine eklemelerine izin verdiğini açıkladı. Ve bu rehberde Instagram hikayenize nasıl şarkı sözleri eklersiniz bundan bahsedeceğiz.

Instagram Hikaye’ye Şarkı Sözleri Ekleme

  • Instagram ana ekranında bir Instagram hikayesi eklemek (veya oluşturmak) için sol üst köşedeki profil fotoğrafınıza dokunun.
  • Müzik sözleriyle görüntülenmesini istediğiniz bir görüntü ekleyin.
  • Hikayeyi yayınlamadan önce yukarı kaydırın ve “Müzik” i seçin. Ekranınızda görünmüyorsa, arama çubuğuna “Müzik” yazabilirsiniz.
  • Sözlerini Instagram hikayenize eklemek istediğiniz bir şarkı seçin. Size önerilen parçaların listesini kaydırabilir veya belirli bir parçayı arayabilirsiniz.
  • Parçayı seçtikten sonra, şarkının bir kısmını seçin, karşılık gelen şarkı sözleri görünecektir. Şarkının yaklaşık 15 saniyesini göstermenize izin verilir ve zaman damgasındaki şarkı sözleri ekranda görünür.
  • Parçanın snippet’ini seçtikten sonra, ekranın sağ üst köşesindeki “Bitti” ye dokunun ve şarkı sözlerini istediğiniz şekilde konumlandırın veya yeniden boyutlandırın, ardından hikayeyi yükleyin.