Kategoriler
Apps & Oyunlar

Facebook Giphy’yi 400 Milyon Dolara Satın Aldı

Facebook, popüler GIF paylaşım platformu Giphy’i satın aldığını açıkladı. Bildirildiğine göre, anlaşma Facebook’a 400 milyon dolara mal oldu ve planı Giphy kütüphanesini Instagram’a ve Facebook’a ait diğer hizmetlere entegre etmek.

Facebook Giphy’yi 400 Milyon Dolara Satın Aldı

GIF paylaşmak, düzenlemek ve üretmek için kullanılan Giphy’nin entegrasyonu aslında uzun zaman önce Facebook, Messenger, WhatsApp ve Instagram’ın kütüphaneleriyle çalışmasıyla başladı. Facebook, Giphy trafiğinin yaklaşık %50’sinin şirketin hizmetlerinden geldiğini bile söylüyor.

Daha spesifik olarak belirtirsek, Giphy Instagram ekibinin bir parçası olacak ve kullanıcıların GIF’leri hikayelerde ve özel mesajlarda paylaşmasını kolaylaştıracak. Ve Giphy kullanıcılarına gelince, işler şimdilik olduğu gibi kalacak. Platformun kendisinde hiçbir değişiklik yapılmayacak.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Giphy’nin günlük sohbetleri daha eğlenceli hale getirmesi ve böylece insanların kendilerini ifade etmenin daha iyi yollarını bulabilmelerini sağlaması bekleniyor. Sosyal medya kullanıcılarının çoğu Giphy’yi zaten biliyor ve seviyor. Hikayeler ve Doğrudan Mesajlar yakında mükemmel GIF ve çıkartmalar ile kullanılabilir.