Kategoriler
Rehberler

Kamerası Bozuk Telefonda WhatsApp Web QR Kod Çözümü

Kamera bozuk ya da düzgün görüntü alamayan bir cihazda WhatsApp Web’i kullanabilmenin hiçbir yolu yok gibi görünebilir. Ancak izleyebileceğiniz bazı adımlar bulunuyor.

Kamerası Bozuk Telefonda WhatsApp Web QR Kod Çözümü

Dünyada günlük olarak neredeyse 1 milyara yakın kullanıcı Facebook’a ait WhatsApp’ı kullanıyor. Metin gönderme ve almanın yanı sıra, WhatsApp sesli arama ve görüntülü sohbetlerle birlikte gelir. WhatsApp sık sık özelliklerini güncelliyor ve GiF’ler veya emojiler gibi yeni özellikler getiriyor.

Kullanıcılar WhatsApp’ı hem cep telefonlarında hem de masaüstünde kullanabilirler. Masaüstü sürümü, mobil sürümle aynı şekilde çalışır. Mesaj gönderebilir, sesli sohbetler gönderebilir, kişilerin durumunu görüntüleyebilirsiniz.

WhatsApp’ı telefonlarında kullanmak için kullanıcıların oturum açmak için masaüstünde bir QR kodu taraması gerekir. Taramadan sonra masaüstlerinde veya PC’lerinde WhatsApp’a yönlendirilirler.

Ancak, kullanıcının telefonunu kaybetmiş olabileceği veya mobil kamerasının QR kodunu tarayamadığı ve masaüstünde WhatsApp’ına giriş yapamadığı durumlarda vaziyet çözümsüz görünebilir.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?

Birçok kullanıcı, QR kodunu taramadan WhatsApp’ı masaüstünde kullanıp kullanamayacaklarını merak ediyor. İşte QR kodunu taramadan WhatsApp’ınıza giriş yapmanıza yardımcı olacak basit adımlar.

QR kodunu taramadan WhatsApp’a nasıl giriş yapılır?

ADIM 1 – BlueStacks’ı İndirin

BlueStacks’i web’den indirin: İndirme düğmesine tıklayarak BlueStacks’ı PC’nize yükleyin. Ücretsiz olarak indirilebilir.

ADIM 2 – BlueStacks App Store’u açın

İndirdikten sonra BlueStacks uygulama mağazasını açın ve arama menüsünde WhastApp’ı arayın.

ADIM 3 – İndirme

Yükle düğmesine tıklayın.
 

ADIM 4 – Telefon numarası doğrulaması

Şimdi doğrulama için kullanmak istediğiniz telefon numaranızı girmeniz istenecek.

ADIM 5 – WhatsApp’ı yükleyin

PC’nizde kullanmak istediğiniz telefon numarasını girin, WhatsApp QR kodunu taramadan başarıyla yüklenecektir.

ADIM 6 – Kişileri ekleyin

Menü düğmesine basarak ve masaüstünüzde kullanacağınız numara telefonunuzda kullandığınız numaradan farklı olacağından kişileri yönet’i tıklayarak sohbet etmek istediğiniz kişileri ekleyebilirsiniz.

ADIM 7 – Farklı telefon numaraları

Bu uygulama ile telefonunuzda aynı numarayı kullanamazsınız. Telefon numarasının her iki yerde de farklı olması gerekir.

İşlem bu kadar.