Kategoriler
Haberler

Xiaomi Redmi Note 9 Pro’nun İpuçları ve Püf Noktaları

Xiaomi, Redmi Note 9 Pro ve Redmi Note 9 Pro Max’i piyasaya sürdü. Her iki telefon da kamera tarafındaki ufak değişiklik dışında aynı özelliklere sahipler. Redmi Note 9 Pro ile yol alanlar için bazı ipuçları ve püf noktaları paylaştık.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro’nun İpuçları ve Püf Noktaları

Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 9 Pro Max ile karşılaştırıldığında fiyat avantajına sahip. Bu cihazla yaşadığınız deneyimi daha da iyi hale getirmek için her Redmi Note 9 Pro kullanıcısının bilmesi gereken kullanışlı özelliklere göz atın.

Redmi Note 9 Pro’da Reklamları Devre Dışı Bırakmak

Redmi Note 9 Pro’daki reklamları devre dışı bırakmak için Ayarlar> Şifreler ve Güvenlik> Gizlilik> Reklam Hizmetleri’ne gidin ve Kişiselleştirilmiş reklam önerilerini devre dışı bırakın.

Redmi Note 9 Pro’da Karanlık Mod

Redmi Note 9 Pro’da karanlık modu etkinleştirmek için, açılır menüyü açın ve Karanlık modu seçin. Aynı şekilde Ayarlar> Ekran> Karanlık moda da gidebilirsiniz.

Ağ Hızını Görmek

Redmi Note 9 Pro kullanıcıları gerçek zamanlı ağ hızını kontrol edebilir (hem mobil hem de Wi-Fi ağları için kullanılabilir). Etkinleştirmek için Güvenlik uygulaması> Ayarlar> Veri Kullanımı> Ağ Hızını Göster’e gidin.

RAM Kullanımını Görmek

Redmi Note 9 Pro’da ne kadar RAM tüketildiğini kontrol etmek için Ayarlar> Ana Ekran> seçeneğine gidin ve Bellek Durumunu Göster’i etkinleştirdiğinizde cihaz son uygulamalar menüsünde gerçek zamanlı RAM tüketimini göstermeye başlayacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

Cep Modu

Telefonunuzu cebinizde veya kılıfta muhafaza ederken dokunma sorunları mı yaşıyorsunuz? Bu sorunu çözmek için cep modunu etkinleştirin. Bunu yapmak için Ayarlar> Ekranı Kilitle’ye gidin ve Cep Modu / Pocket Mode’u seçeneğini etkinleştirin.

Game Turbo

Redmi Note 9 Pro’da Game Turbo’ya erişmek veya kullanmak için Ayarlar> Özellikler > Game Turbo’ya gidin ve daha iyi bir oyun deneyimi yaşamak için Game Turbo ayarlarını kullanarak oynamak istediğiniz oyunu seçin ve Oyun Hızını Artır deyin.

İkinci Kullanıcı Profili

Redmi Note 9 Pro’da ikinci bir profil oluşturmak için Ayarlar> Özellikler> bölümüne gidin ve ikinci alan’ı etkinleştirin. Bu menüde, farklı hesaplara sahip uygulamalar indirebilirsiniz ve bu profili ikincil bir cihaz olarak kullanabilirsiniz.

Çift Uygulama

Redmi Note 9 Pro’da iki Facebook veya WhatsApp uygulaması kullanmak için Ayarlar> Uygulamalar> Çift Uygulama’ya gidin ve çift uygulama oluşturmak istediğiniz uygulamayı seçin.

Miracast

Redmi Note 9 Pro’nun ekranını Miracast desteğiyle televizyona yansıtmak için Ayarlar> Bağlantı ve Paylaşım> Yayınla’ya gidin ve etkinleştirin. Sorunsuz bir yayın işlemi için televizyonun ve akıllı telefonun aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olun.

Tam Ekran Görünüm

Redmi Note 9 Pro’da hareket tabanlı gezinmeyi etkinleştirmek için Ayarlar> Ek Ayarlar> Tam Ekran Görünüm’e gidin.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum