Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy Telefonlarda Silinen Mesajlar Nasıl Geri Alınır?

Samsung’un One UI’si tartışmasız en güvenilir Android ROM’lardan biridir. Oldukça hızlı, çok sayıda özellik barındırıyor ve son derece kullanıcı dostu. One UI, tüm kullanışlı özellikleri sunarak hayatı kolaylaştırmanın yanı sıra, oldukça hayat kurtaran özelliklere de sahiptir. Bunlardan biri, silinen mesajları geri getirme özelliğidir. Lafı fazla uzatmadan, silinen mesajlarınızı One UI’da nasıl geri alabileceğinizi anlatalım.

iMyFone kullanarak Samsung’da silinen mesajlar nasıl kurtarılır?

Samsung kullanıcısıysanız ve telefonunuzda silinen mesajı geri getirmek istiyorsanız ne yapmak gerekiyor? Endişelenmeyin, Android’den kaybolan verileri kurtarmak için özel olarak tasarlanmış iMyFone D-Back Android Data Recovery bu iş için ideal. Fabrika ayarlarına sıfırlama, telefonun bozulması veya kaybolması gibi çeşitli durumlarda kaybolan mesajları bu yazılımla kurtarabilirsiniz. Ek olarak, ihtiyacınız varsa, iMyFone’un yayınladığı ve başka bir iyi WhatsApp kurtarma yazılımı olan iMyFone ChatsBack WhatsApp Message Recovery‘i de tercih edebilirsiniz.

Başlamak için iMyFone D-Back’i bilgisayarınıza ücretsiz indirin ve ana arayüzden durumunuza en uygun olanı seçin.


Adım 1: Kurtarmak istediğiniz veri türlerini seçin.

Adım 2: Kurtarmak istediğiniz dosyayı seçin ve PC’nizde saklamak için bir yol seçin.

Samsung’da silinen mesajlar nasıl geri yüklenir?

Çok yakın zamana kadar Samsung, kullanıcıların eski mesajları geri getirmesine imkan sağlamıyordu. Ancak, One UI 3 ile Samsung nihayet bu özelliği herkes için getirdi. Bu nedenle, henüz One UI 3’e sahip değilseniz, bu bölümde anlatılanlardan faydalanmanız mümkün değil.

One UI 3 destekli Samsung akıllı telefonunuzda silinen bir SMS’i geri yüklemek için önce Mesajlar uygulamasına gitmeniz ve sağ üst köşedeki dikey üç noktaya dokunmanız gerekiyor.

Samsung'da silinen mesajlar nasıl geri yüklenir

Şimdi, ‘Çöp Kutusu’na dokunun.

Burası temel olarak silinen mesajların biriktiği geri dönüşüm kutunuzdur, yani sildiğiniz mesajlar cihazınızdan kalıcı olarak silinmek yerine burada 30 gün boyunca tutuluyor.

Burada geri yükleyebileceğiniz silinmiş mesajları göreceksiniz.

Artık, dizilerin kendisini (bir gönderenden gelen tüm mesajlar) veya bir dizideki tekil mesajları geri yükleyebilirsiniz.

One UI 2 veya 2.5 kullanıyorsanız?

Yazının başında da anlatıldığı gibi, mesajları geri getirme özelliği yalnızca One UI 3’te mevcuttur. One UI’nin önceki sürümleri – örneğin One UI 2.5 – bu özelliğe sahip değildir, yani sildiğiniz mesajları geri getirmenin bir yolu yoktur.

Üçüncü taraf uygulamalar kullanabilir miyiz?

Mesajlarınızı geri getirmeyi vaat eden bir sürü üçüncü taraf uygulama var. Ancak gerçek şu ki, mesajlarınızı Android’de geri getirmenin güvenilir bir yolu çoğu zaman yok. Bu uygulamalar işi bitirdiğini iddia edebilir, ancak hangi veri bloklarının güvenlik açısından kurcalandığını tahmin etmek neredeyse imkansızdır. Ve bu bariz uyarının yanı sıra, bu hizmetler süper pahalı olabiliyorlar ve kesinlikle çalışmak için ROOT yetkisi istemektedirler. Dolayısıyla size önerimiz olan yazılımın dışına çıkmayın ve bu işin kolayca üstesinden gelin.