Dynamic Island Nedir?

Dynamic Island nedir? Dynamic Island son aylarda hayatımıza giren bir terim. Geçtiğimiz günlerde adı Apple telefonlar ile duyulmaya başlanan LiDAR nedir konulu bir paylaşım yapmıştık.. Bugün sıra Dynamic Island’da… iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max ve yüksek ihtimal iPhone 15 ailesi, yepyeni Dynamic Island adı verilen bir sensör bölgesi ile geliyor. Elbette bu görünüm hap şeklinde kamera deliğine sahip olan telefonlar düşünüldüğünde biraz daha demode ancak bu alan bildirimler ve bazı uygulamalarla değerlendirilebiliyor. Dynamic Island sayesinde sistem bildirimleri, çalınan parçalar ve gelen aramalar ekranı işgal etmeden görüntülenebiliyor. fakat bazı ek uygulamalarla çok daha fazla şekilde bu teknolojiden keyif alabilirsiniz.

Dynamic Island Nedir?

iPhone 14 Pro kullanıcıların eline yeni yeni geçmeye başladığından, bu özelliği benzersiz bir şekilde kullanan çok fazla uygulama yok. Hatta birçok kişi ilk etapta Dynamic Island nedir diye merak içine girdi denebilir. Ancak, göz atmanız gereken gerçekten harika Dynamic Island uygulamaları var. Dynamic Island nedir tam olarak anlayabilmek için bu uygulamaları kullanmanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

Dynamic Notch

Dynamic Island destekli oyun ve uygulamalar sizin de hoşunuza gidebilir

Dynamic Island nedir tam olarak anlayabilmek için bu uygulamayı deneyebilirsiniz. Dynamic Island’ı bir köpeğe dönüştürebilir veya süper ilginç görünmesi için üzerinde bir ufuk çizgisi gösterebilirsiniz. Dahası, bunlar sadece uygulama içindeki ücretsiz olanlar. Uygulamadaki tüm tasarımların kilidini açmak için tek seferlik 2,99 USD ödemeniz gerekiyor. Bu, iPhone 14 Pro’nuzuzdaki Dynamic Island’ı öne çıkarmanın harika bir yoludur.

Hit The Island

Hit the Island, hepimizin bildiği ‘Pong’u temel alan ve onu iPhone’unuzun Dynamic Island bölgesinde eğlenceli bir bir oyuna dönüştüren harika bir uygulamadır. Temel olarak, burada topa vurmak için hareket ettirebileceğiniz bir sehpanız var. Top Dynamic Island’a her çarptığında bir puan alıyorsunuz ve her 10 puandan sonra topun hızı artıyor. Hatta bazen top ikiye bölünüyor ve zamanla sehpa da küçülüyor. Oyun, 30-40 puan sınırını geçtiğinizde gerçekten zorlaşıyor, bu nedenle 45 puanın üzerinde bir vuruş yapıyorsanız, liderlik tablosunda görülebileceği gibi muhtemelen oyuncuların ilk %1’inde olacaksınız.

Hit The Island’ın ücretsiz ve eğlenceli oynanışı, son derece iyi dokunuşlarla birleşince iPhone 14 Pro kullanıcıları için mutlaka denenmesi gereken bir oyun haline geliyor. Dynamic Island nedir konusunda bu oyununda kullanılarak tanımlama yapılması bize göre daha kolay anlaşılmasını sağlayacak.

Dynamic Island destekli bir oyun

Son olarak iPhone 14 Pro veya iPhone 14 Pro Max dışında bir iPhone’unuz olsa bile oyunu deneyebilirsiniz. Ancak, hap yerine, puan kazanmak için çentiğe vurmanız gerekecek, ki bu da eğlenceli.

İlginizi Çekebilir:  Telegram Gruplarına Nasıl Katılabilirim?

Apollo for Reddit

Apollo, çoğu Reddit kullanıcısının anında hatırlayacağı bir uygulamadır. En iyi üçüncü taraf Reddit istemcilerinden biri olan Apollo ve bir ton özellik sunuyor. Şimdi ise son olarak uygulamanın geliştiricisi eğlenceli küçük bir Dynamic Island destekli hayvanat bahçesi ekledi. Bununla, iPhone’unuzun Dynamic Island bölgesinin üstünde yaşayan bir piksel-pal hayvanı “evlat edinebilirsiniz”. Varsayılan olarak bir kedi seçili, ancak bunu bir köpekle de değiştirebilirsiniz. Dahası, tilki ve amfibiler de dahil olmak üzere başka hayvanlar da var, ancak bunları kullanmak için uygulamanın premium sürümünün kilidini açmanız gerekecek.

Dynamic Island desteği gün geçtikçe birçok uygulamada görülmeye başlanıyor.

Bu arada hayvanlar adada öylece durmuyorlar. Siz uygulamayı kullandıkça onlar etrafta dolaşacak, oturacak ve hatta uyuyacaklar (uykularını işaret etmek için etrafta uçuşan ‘Zzz’ ile birlikte. Bu, tamamen harika uygulama deneyimini engellemeden adayı kullanmanın eğlenceli bir yolu.

İlginizi Çekebilir:  E Fatura Programı Nedir?

Şimdiye kadar, Dynamic Island nedir sorusuna cevap vermeye çalıştık ve Apple iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’i alakadar eden bu teknolojiden faydalanabileceğiniz üç uygulamadan bahsettik. Bununla birlikte, daha fazla geliştiricinin iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’teki bu özel alanı önümüzdeki günlerde değerlendirmek için daha fazla çalışma yapabileceğini düşünüyoruz. Çünkü yeni nesil iPhone’larda böyle bir alanın bulunması ve iPhone’un rakiplerinde bu alanın çok daha az olması bir dezavantaj sayılıyor. Bu tür uygulamalar ortaya çıktıkça bu makaleyi güncelleyeceğiz, bu nedenle takipte kalın ve sık sık bu yazıyı kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Bu arada, iPhone 14 Pro serisindeki yeni ada hakkında ne düşünüyorsunuz? Özellikle Dynamic Island’ı beğendiniz mi, yoksa yeniliği geçtikten sonra ilginç olmaktan çıkacak bir hile olduğunu mu düşünüyorsunuz? Yorumlarınızla bize bildirin. Ayrıca, benim gibiyseniz ve AOD’den hoşlanmıyorsanız, iPhone her zaman açık ekranını nasıl devre dışı bırakacağınıza göz atın.

Şunları da beğenebilirsiniz