REKLAMLAR
REKLAMLAR

2000 TL'ye telefon tavsiyesi

maqnum21

Üye
Cihaz
axon7
kamera çok onemli değilse performans olarak xiaomiden şaşma

REKLAMLAR

senewa

Uzman
Yer
Gaziantep
Cihaz
Asus Zenfone 2 ZE551ML
Sahibinden'de XZ Premium bulabilirsin. 4K IPS LCD çözünürlük, muazzam Sony camerası, süper renk gamı, 801ppi piksel yoğunluğu (Iphone XR 402ppi), qualcomm işlemci, adreno ekran chipseti ile tam bir oyun canavarı. Şiddetli tavsiyemdir.
Neredeyse yarı fiyatına olan telefonların bile antutu vb. testlerden gerisinde kalmış bir telefon. Ki sony firması halen telefon sektöründe arkasını sağlama alamadı. Servis ağı falan çok fazla yetersiz. Ayrıca rakipleri artık %180 gibi ekran gövde oranlı telefonlar tanıtırken, millet ufacık damla çentiki bile artık çekilmez bulurken takoz gibi alt üstteki o bilmem kaç cm lik çerçeveler çok sıkıcı. Ekran gövde oranı %69 olan bir telefondan bahsediyoruz. Sony evet kamera konusunda baya iyi hatta diğer birçok firma bile sony kamera kullanıyor ama telefonun diğer özellikleri teoride kağıt üstünde iyi gibi dursa da pek de öyle değil. Ayrıca kullanıcısı az olduğu için custum rom gibi ayrıcalıklar da bulmak zor. Diğer paylaşımda açtığınız konu gibi halen bir sağlam root bile bulunmuyor android 9 sürümü için. Çünkü alıp ta telefon diye yazılımıyla uğraşan yoktur. Ekran 4k olabilir ama gereli mi? Günümüz şartlarında baya fazla gereksiz yani hiç o 4k yı yaşatamayacak kullanıcılarına. Aynısı zamanında lg g3 ünde başına geldi. Millette full hd yokken kendisi quad hd ekran ile piyasaya çıktı ve lg g2 nin bile gerisinde kaldı. Bataryayı o ekran sömürüyor resmen.

Ephesus

Üye
Cihaz
Sony G8141
Neredeyse yarı fiyatına olan telefonların bile antutu vb. testlerden gerisinde kalmış bir telefon. Ki sony firması halen telefon sektöründe arkasını sağlama alamadı. Servis ağı falan çok fazla yetersiz. Ayrıca rakipleri artık %180 gibi ekran gövde oranlı telefonlar tanıtırken, millet ufacık damla çentiki bile artık çekilmez bulurken takoz gibi alt üstteki o bilmem kaç cm lik çerçeveler çok sıkıcı. Ekran gövde oranı %69 olan bir telefondan bahsediyoruz. Sony evet kamera konusunda baya iyi hatta diğer birçok firma bile sony kamera kullanıyor ama telefonun diğer özellikleri teoride kağıt üstünde iyi gibi dursa da pek de öyle değil. Ayrıca kullanıcısı az olduğu için custum rom gibi ayrıcalıklar da bulmak zor. Diğer paylaşımda açtığınız konu gibi halen bir sağlam root bile bulunmuyor android 9 sürümü için. Çünkü alıp ta telefon diye yazılımıyla uğraşan yoktur. Ekran 4k olabilir ama gereli mi? Günümüz şartlarında baya fazla gereksiz yani hiç o 4k yı yaşatamayacak kullanıcılarına. Aynısı zamanında lg g3 ünde başına geldi. Millette full hd yokken kendisi quad hd ekran ile piyasaya çıktı ve lg g2 nin bile gerisinde kaldı. Bataryayı o ekran sömürüyor resmen.
yanlış bilgi. Sony'nin karakteri asla değişmez ki üreticileri bile bunu belirtti. Sony kullanıcıları gayet memnun. 4K çok başarılı. Ekranın pili sömürdüğü de tamamen şehir efsanesi. XZ Premium'dan bahsediyoruz. Diğer Z ve X / XZ serileri ile değil. Çentikleri veya gövde panelini takıntı haline getirenler marka takıntısı olan samsung / apple'cılar. Yalan yanlış bilgilerle insanların kafasını doldurmayalım. Servis ağı konusunda da bence gayet yeterli. XZ premium'u ne kadar tanırsınız bilmem ama sanırım hiç alıp kullanmamışsınız ya da ekran detayları hakkında en ufak bir fikriniz yok. Verdiğim bilgilerin arkasındayım.

REKLAMLAR

senewa

Uzman
Yer
Gaziantep
Cihaz
Asus Zenfone 2 ZE551ML
yanlış bilgi. Sony'nin karakteri asla değişmez ki üreticileri bile bunu belirtti. Sony kullanıcıları gayet memnun. 4K çok başarılı. Ekranın pili sömürdüğü de tamamen şehir efsanesi. XZ Premium'dan bahsediyoruz. Diğer Z ve X / XZ serileri ile değil. Çentikleri veya gövde panelini takıntı haline getirenler marka takıntısı olan samsung / apple'cılar. Yalan yanlış bilgilerle insanların kafasını doldurmayalım. Servis ağı konusunda da bence gayet yeterli. XZ premium'u ne kadar tanırsınız bilmem ama sanırım hiç alıp kullanmamışsınız ya da ekran detayları hakkında en ufak bir fikriniz yok. Verdiğim bilgilerin arkasındayım.
Kemik kullanıcıları dışında sony den memnun kalan bir kullanıcı görmedim. Sizde o kemik yapıdan birisiniz belli zaten. Sizi yadırgamıyorum yanlış anlamayın. 4k başarılı diyorsunuz da piyasada 4k ya destek yoktur. Şöyle düşünün Mahallenizde tren rayı var ama tren yok bir işinize yarar mı? Sen sony nin açıklamalarına bakma geri kafalılığı bırakıp çağa ayak uydurmaları lazım. Halen eski kafa yönetimle işler mobil sektörde yürümediği aşikar. Aynısını zamanında Nokia yaptı ki benim efsanemdir bu firma ama ne oldu battı unutuldu gitti. Aynısı sony ninde başına çoktan gelirdi ama mobil sektör dışındaki üretimleri onları ayakta tutuyor. Servis ağı yetersiz tabi. Ayrıca Türkiye'den çekilme olayı da var onların yani seneye ne olacağını bilemeyiz. Gidip bir sony telefona 4 5 bin tl ülkemiz şartlarında iyi bir para vericeksiniz adamlar tak çıkıp biz Türkiye'den çekildik diyecekler ve öyle kalacak kullanıcılar. Ben bu firmanın neyine güveneyim. Biz burada kullanıcılarımıza en güvenilir ve pişman olmayacakları önerimlerde bulunuyoruz. Yoksa hiçbir firma benim favorim değil. Zamanında General Mobile parladı o dönem onları savunduk. Sonra Asus parladı onları tuttuk ki şuan kimseye asus önermem. Şuan piyasada en iyi f/p Xiaomi ye ait şuan onu öneriyorum kullanıcılarımıza. Xiaomi nin gelipte bana sattığın her telefon için sana 1 tl vereceğiz diye bir vaadleri de yoktur. Bundan birkaç yıl önce tuşlu telefon kullanmak nasıl garip bir durum ise şuan da takoz gibi çentik kullanmak aynı durum. Yani o telefonun üst çentiği ile alt çentiğini birleştirsek oraya bir tuş takımı yerleştiririz. O derece fazla yani. Kaldı mı çağımızda öyle üstten 2-3cm alttan 2-3cm çentik? Ayrıca kullandıkları donanımlara göre telefonları aşırı pahalı. Markalarına güvenip aşırı kar maksimizasyonuna gidiyorlar. Bu da kullanıcıyı memnun etmez. Dediğim gibi yarı fiyatına daha iyi kalite sunan markalar var şuan.

Sony hakkında %100 katıldığım bir yorum izleyin bence sonra karar verin.

REKLAMLAR

Ephesus

Üye
Cihaz
Sony G8141
İyi de bu teleonu ben 1700 liraya aldım :D Hangi pahalılıktan bahsediyoruz ? Bir huawei p serisi almaya kalksan bu telefondan 4 tane alacak para veriyorsunuz. Tekrar söyleyeyim. Z ve X düz serilerden bahsetmiyorum. Videoda da belirtilen "Premium" segmentten bahsediyoruz. XZ Premium.16:9 formatı standart geniş ekran ve piksel ve görüntüyü tam oturtan ölçektir. Ekstra germe çatma olmaz. Ayrıca Sony Türkiye'deki en uygun telefonlardan biri. Bu video anlatıcısı vatandaşta da çentik takıntısı mevcut. Operatörle bir sıkıntısı da yok. Z5 Premium varken Vodafone ile 300mbit hıza ulaştı bağlantı. Şu anda TCell hat kullansambu aletle çok daha yüksek hızlara ulaşacak. Video amacı tamamen Sony'i kötülemek. Yüksek fiyat da tamemen hikaye. Eline Premium alıp denemeyen kullanmayan oyun oynamayan film izlemeyen veya kamera kurcalamayanların tamamı aynı şeyi yapıyor. Sony mühendislerinin yıllardır bu tiplere cevabı var zaten. Cihazı bilen kullansın. Çentik sistemini değiştirmeyeceğiz. Bu cihazın karakteri asla değişmeyecek. 19 yıldır turizmdeyim. Dünyada en ucuz sony telefonu biz kullanıyoruz. Turistler gördüğü zaman oooo sony diyorlar. Çünkü onlarda Sony bir nevi Apple gibi. Hangi milletten olduğu fark etmiyor ben ıyy sony diyenine rastlamadım. Kimse kusura bakmasın bu cihazları yıllardır kullanıyorum. Ne samsung'un ne başka x bir markanın bu cihazlara yetişmesi zor. AsusROG telefonu XZ2 Premium ile aynı donanıma sahip. XZ2 4k, AsusROG FHD. AsusROG 8000 lira XZ2P 3-4 bin bandında. Fiyat performans konusunda tartışmaya tamamen kapalı. Sağlamlığı da evet tam bir takoz. Kirlenince çeşmenin altında yıkıyorum. Kaç yüz kere düştü ben sayısını bilmem. İlk düşüşte ekranı piri reis'in dünya haritasına dönen 10 bin liralık telefonlarla kıyaslanamaz bile. 4k ekrana gelirsek. 16:9 olmasının sebebiyle aynı aslında bu cihazda 4K panel olmasının sebebi. Görsel medya. Yani film vs. Evet 4K film izliyorum. Hem de en az 60 fps ile. Maçları da 4K kanallardan 4K kalitesinde izliyorum. Başka bir cihazda en basitinden TRT 4K'yı bile açmaya kalktığınızda cihazınız bu görüntü biçimini desteklemiyor uyarısı verir boş ekrana bakarsınız. Ben Xiaomi'ye oldum olası güvenmem ki ekranıyla olsun oyun performansıyla olsun boşa çıkarmadı. Huawei'nin çöküşünü zaten tüm dünya olarak izleyeceğiz. Google platformu olmadan Android çöp bu da bir kuraldır. Yani tartışmaya gerek yok. Samsung'un cam kıvamındaki halıya düşse kırılan cihazlarını saymıyorum bile.

REKLAMLAR

senewa

Uzman
Yer
Gaziantep
Cihaz
Asus Zenfone 2 ZE551ML
Aşırı bir fanboy olabilirsiniz üstad ama yiğidi öldür hakkını yeme derler. Şuan size anlatmam imkansız çünkü gözünüz kapalı sevmişsiniz sony yi. Üniversite yıllarımda ki sony hastalığı olan bir kardeşimi hatırlattın bana. O da Xperia Z2 yeni çıktığında almıştı. Bildiğin sony delisiydi, ne kadar sony ile ilgili haber varsa video varsa izler her şeyini takip ederdi. O dönemlerde son serisi Z2 iken Asus Zenfone 2 ile piyasaya girdi ve bende bir telefon alacaktım. Ama hemen hemen aynı özelliklere hatta bazı değerlerde sony geri olmasına rağmen arada ki fiyat farkı o zaman ne kadardı biliyor musun? 2014 yılında çıkan Xperia Z2 2.250TL civarı iken 2015 temmuz da çıkan benim şuan ki telefonum Zenfone 2 daha 2 haftalık telefon 1299TL idi. Yani arada 1000TL gibi bir fark var. Ayrıca o dönemde asgari ücret bile 1000TL altında idi onuda hatırlatmak isterim. Şuan 2 telefonu yan yana koysak her konuda Asus ezip geçiyor. Aynı dönemde çıkan Zenfone 2 laser serisi ile Xperia Z2 anca yarışır. Yine bir hatırlatma sony 2250TL iken Zenfone 2 laser in çıkış fiyatı 699TL idi. Yani ne pahalısı en uygun telefon sony felan diye masal okumaya gerek yok. Canlı kanıtını yaşadım. Eğer daha uygun bir fiyat politikası uygulamış olsalardı şuan bende bir sony kullanıcısı idim. Dediğim gibi gözü kapalı sevmişsiniz anlıyorum ve senin gibisini canlı örneği ile aynı evde üniversite hayatı geçirdim o sevgiyi iyi bilirim yani. Sony çıkıp şuan ekran gövde oranı %20 telefon üretse sen yine savunacaksın yine övecek bir yanını bulacaksın. Kardeşim telefon sağlam olsun diye öyle yaptı adamlar helal olsun! diyeceksin. Biliyorum yani o duyguyu. Demişsin ya cihazı bilen kullansın diye millete posta koydular diye. İşte bilen de kullanmıyor sony de o yüzden telefon sektöründe batıyor. Video da ki örneği izlediysen görmüşsündür. Sony nin 2018 yılı içerisinde tüm modellerinde dünya çapında yaptığı satış 7milyon adet telefon iken sadece samsung un 1 telefonu 3 ay içerisinde 10milyon adet satıyor sadece 1 adet modeli düşün ve 3 ay içinde.

REKLAMLAR

REKLAMLAR

REKLAMLAR

Şu anda çevrimiçi