Anakartın performansa olan etkisi nedir?

gurkan

Üye
Burası telefon forumu ama pc bölümü açmışsınız diye sormak istedim. Anakartın performansa olan etkisi nedir? 400 TL ile 1400 TL anakartlar nereye fark yaratıyor bunlar hakkında bilgi almak isterim.

djeyuprap

Üye
Burası telefon forumu ama pc bölümü açmışsınız diye sormak istedim. Anakartın performansa olan etkisi nedir? 400 TL ile 1400 TL anakartlar nereye fark yaratıyor bunlar hakkında bilgi almak isterim.

Oyun Performansı İle Alakası Yok, 200 TL'lik İle 500 TL'lik Arasındaki fark Donanım Farkıdır. Atiyorum 500 TL Aldığın Anakart'a Güzel Birde Ekran Kartı İşlemci Ram Takarsın Daha İyi Performans Görürsün, Ama 200 TL'lik Anakartta 500 TL'lik Anakartın Verdiği Performansı Göremezsin. Ayrica Biraz Kalite Ve Tasarım Farkı.

Ayberk

Yönetici
Anakartın performansa olan etkisi tam olarak ne yapmak istediğinle ilgili. O bahsettiğin 1400 civarı modeller çoklu ekran kartı kurulumları için tercih ediliyor. Aynı zamanda pcb üstündeki komponentlerde de bir üretim kalitesi farkı var. Çünkü overclock yüzünden oluşan voltaj artışlarında stabil kalmaları gerek. Oyunlara performans olarak direkt etkileri yok.

Şu anda çevrimiçi