ASUS X551CA'da klavye sorunu

omer

Üye
hiç kimse bir şey söylemiyor ve konu öylece duruyor.lütfen bi yardım edin, bilgisayarın o gereksiz bir saçmalığın düzeltilmesi için para vermek istemiyorum. windows 10 asus x551 modelini kullanıyorum kendi kendine klavye tuşları devre dışı kalıyor. örneğin cap lock tuşu ve şu S tuşu beş altı sıfır tuşları çalışmıyor bazen. cap locku, S ve boşluk tuşuna basınca sadece z harfini yazıyor. bilen lütfen yazsın bilmeyenler de başkaları biliyor mu sorsun. çünkü çok araştırma yaptım hiçbiri bu konuyla alakalı videolar hazırda değil. her foruma yazdım cevap veren bile yok. akıllıtelefon.com üyesi lütfen

telefonkurdu

Yönetici
Yer
İzmir
Cihaz
General Mobile GM 8 - General Mobile GM 9 PRO
Ek klavye taktığınızda da durum aynı mı?

telefonkurdu

Yönetici
Yer
İzmir
Cihaz
Cihaz sıfırsa garantiye yollayın.
Format sonrası olay çözülür mü bilemiyorum ama eğer çözülmezse belki de tuş takımınızın değişmesi gerekir, sizin için araştırdım 50-80 TL civarı fiyat aralığında tuş takımınız. Ama siz ek klavye alır takarım derseniz ne formata ne de tuş takımına gerek kalır, karar sizin ;)

omer

Üye
Format sonrası olay çözülür mü bilemiyorum ama eğer çözülmezse belki de tuş takımınızın değişmesi gerekir, sizin için araştırdım 50-80 TL civarı fiyat aralığında tuş takımınız. Ama siz ek klavye alır takarım derseniz ne formata ne de tuş takımına gerek kalır, karar sizin ;)
valla formattan başka yapacak bir şey kalmadı anırım çünkü tuşlar adam akıllı yazmıyor yani şu an çalışmayan 2 tuşa bastığımda farklı harf yazıyor ya da gider klavye alırım

formatla düzelmedi ne yazık ki. ek klavyede de farklı düzeyzizlik var.

telefonkurdu

Yönetici
Yer
İzmir
Cihaz

Şu anda çevrimiçi