Asus Zenfone 3 Max (ZC520TL) - IMEI NULL & TWRP+Bootloader Sorunu

ysk91

Üye
Cihaz
Asus Zenfone 3 Max
Merhaba iyi Forumlar,

Hayırlı Ramazanlar diliyorum cümleten.
Bende bi Asus Zenfone 3 Max var buna Android 8.1 Oreo yüklemek istiyorum.
Ve bu konunuzdaki ASUS ZenFone 3 Max ZC553KL Root ve TWRP Recovery Yüklemek adımları takip ettim ve 'Root erişimi sağlama' adımında takılı kaldım çünkü TWRP açılmadı bende.

Normal stock Recovery açıldı. Daha önce Cynogenmod yükleyebilmiştim ama uzun zaman oldu.
Bu işlerle uğraşmıyorum normalde. Benim Asus Zenfone 3 Max ZC520TL olduğundan mı acaba bu adım olmadı.
Yada 'Bootloader kilidini kaldırın' bölümünü başarıyla tamamlayamamıştım. Asus Bootloader linkiniz kırık olduğundan. Ve internet arama sonuçlarında ASUS'un benim modelimde Bootloader sorunu olduğunu buna çözüm aradıklarını gördüm.
acaba Bootloader yükleyemedim diyemi TWRP yüklenmedi.
Aslında uyguladığım adımlarda sorun çıkmadı.

açıkcası birsürü soru var kafamda. 2 gündür uğraşıyorum. Android 6.0 var şuan sistem olarak.

Asıl amacım: IMEI NULL sorunumu çözmek.

Telefonu yaşlı bir aile bireyime vermek istiyorum bu yüzden sıfırladım ama malesef sim kartı okunmuyor. Geçersiz IMEI yazıyor.
Neden böyle bir saçmalık oldu bilmiyorum.
Biraz araştırdıktan sonra telefonumun IMEI silindiğini gördüm.

Bundan 2 sene önce hatırladığım kadarıyla Cynogenmod yüklemiştim Oreo 8.0 telefon kasıyordu diye daha sonra 6.0 versiyonuna hatta stock roma geçiş yapmıştım tekrar o zamanda ilk defa imei ile sorun yaşamıştım ve paniklemiştim. Ama geri paketimdeki imei üstüne yüklemiştim. Nasıl yaptığımı hatırlamıyorum internette bir sürü çözüm bulunuyor. recovery çince olmuştu ama telefonum çalışıyordu ve Annem telefonu aylarca kullandı.

Şimdi sırıflayınca yine başa döndüm.
Acaba uğraştığıma değermi yoksa bir telefoncuda paketimdeki imei numaramı faturalarımı vs götürürsem yüklermi tekrar telefona?
Yardıma ihtiyacım var. Kendim bu işlerden anlamasamda çok iyi takip edebiliyorum internetteki adımları.

Kendim direk Apple de Teknisyenim 4 senedir ama Android dünyası karışık biraz ama Bilişimciyim merak etmeyin 20 senedir windows dünyasındayım bu yüzden bana verilen adımları takip etmeye hazırım.

Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.