Advertisement

ASUS ZenFone Live 5.5 Stock ROM

Cihaz
asus live 5.5 zb553kl
Arkadaşlar hepinize merhabalar selamun aleyküm Cihazım ASUS Zenfone Live 5.5 ZB553KL modeli. Cihazımı 1.5 ay önce satın aldım fakat yanlış bir işlem sonucu bootloader kilidi kırıldı. Güncellemeler gelmemeye başladı. Dolayısıyla garantisi de gitti kilit kırıldığı için. Araştırmalarım sonucu cihaza stok ROM atılırsa kilit kapanır, tekrar garanti kapsamına girer dedi çoğu kişi. Ben de stok ROM atma yoluna girdim ama ASUS Flashtool programının hangi sürümünü indirirsem indireyim işleme başlamadan cihaz modelini seçmemi istiyor ve benim model ZB553KL’yi hiçbir sürümde bulamıyorum. Aranızda bu konu ile bilgili olan var mı, nasıl flashlayabilirim stok ROM? Ve stok ROM’u flashlayınca bootloader kilidi kapanır, garanti kapsamına tekrardan girer, güncellemeler gelmeye devam eder mi? Şimdiden teşekkürler.

Not; Arkadaşlar kilit kırıldıktan sonra cihazımda donmalar dokunmatikte takılmalar meydana geldi internette araştırınca bir kaynakta bu yazıyı buldum ;
""Asus serisinde bootloader kilidi açtıktan sonra rastgele zamanlarda ekran donabiliyor ve telefonu güç düğmesini basılı tutup kapatana kadar böyle kalabiliyor. ""
bunu okuyunca daha çok moralim bozuldu gerçekten cihazı servise gönderdim servis kullanıcı hatası dedi anakart değişecek dedi 900 liralık cihaza 1155 tl masraf çıkardı orası ayrı bir saçmalık. bende geri gönderin dedim zaten. şimdi ne yapacağım :(

Şu anda çevrimiçi