Advertisement

ASUS ZenFone Live inceleme

umutyilmaz

Üye
Katılım
6 Ağu 2016
Mesajlar
103
Tepki puanı
19
Sosyal medyanın büyük bir hızla gelişmesi ile akıllı telefonlarında sosyal medya baz alınarak geliştirilmeye başlanması ve özellikle de bu mecralar üzerinden yapılan canlı yayınlar ile kullanıcılar takipçi ya da arkadaşlarına yaşamlarından az da olsa bir parçayı an be an aktarabilme imkanına sahip oldular.

P8260291.JPG

ASUS ZenFone Live modelini daha detaylı incelemeden önce ilk olarak telefonun en büyük özelliği olan anlık olarak güzelleştirme ve cihazın ön yüzünde bulunan selfie flaşından söz etmek gerek. Canlı yayın ve selfie meraklıları için geliştirilen bu özellik sayesinde siz yayın yaparken loş ışıklı bir ortamda olsanız bile telefonun önceki modellere göre 2 kat arttırılmış ışık hassasiyetine sahip 5 megapiksel çözünürlüğündeki kamerası ve karanlığı aydınlığa çeviren selfie flaşı, güzelliğinizi ön plana çıkartacak. Ek olarak ASUS ZenFone Live ile entegre olarak gelen BeautyLive programı ile gerçek zamanlı olarak yüzünüzü güzelleştirmenize de yardımcı olacak.

P8260287.JPG

ASUS’un yeni akıllı telefonu 5 inç boyutunda 1280 x 720 piksel çözünürlük sunan IPS LCD ekran ile geliyor. Günümüzdeki giriş seviyesindeki akıllı telefonların belli bir kısmı FullHD çözünürlük sunmakta ancak fiyat ile doğru orantılı olacak ki ASUS, ZenFone Live modelinde HD çözünürlüklü bir ekrana yer vermiş. Dış mekan da ya da karanlık ortamda yazılar ve ekran çok rahat görülüyor. Telefonun ufak ve 120 gr ağırlığında olması, mesaj yazarken ya da internette gezerken rahatlık sunuyor.

P8260279.JPG

Telefonun kutu içeriğinde ise micro USB kablo ve sarj adaptörü, kulaklık ve kullanım kılavuzları yer alıyor. Cihaz, fırçalanmış plastik bir kasaya sahip ve bu da telefonun ağırlığından epey bir tasarruf edilmesini sağlamış.

P8260280.JPG

ASUS ZenFone Live, Android 6.0 versiyonu ile geliyor ve telefonu açar açmaz anında ASUS’un bu akıllı telefonu için dağıtmaya başlamış olduğu güncellemeler ile karşılaşıyorsunuz.

P8260289.JPG

Cihazın üst kısmında 3,5 mm kulaklık girişi, sol tarafında yer alan tepside çift SIM kart girişi ve 128 GB’a kadar arttırabilen hafıza kartı girişi yer almakta. Telefonun sağ kısmında ise ses seviye ve güç tuşları bulunuyorken, alt kısmında ise micro USB girişi, düşük seviyelerde bile yüksek bir ses sunan hoparlör yer almakta.

P8260282.JPG

Telefonu kullanırken ilk zamanlar ses ve güç tuşlarının yerlerini karıştırabilirsiniz ancak çok kısa bir süre sonra alışırsınız.

P8260283.JPG

ZenFone Live, 2 GB sistem belliği ve 16 ya da 32 GB’lık olmak üzere ili farklı depolama seçeneği ile sunuluyor. Test telefonumuz 16 GB’lık versiyonuydu ve telefonda boş yer olarak az da olsa tatmin edici bir depolama alanı kaldı. Fotoğraf çekmeyi seven biriyseniz ve ilk zamanlarda hafıza kartı kullanmazsanız telefonun dahili hafızası belki yetmeyebilir. Boyundan büyük işler başaran bu minik canavar, 2650 mAh kapasitesine sahip pilden gücünü alıyor ve bu güce 4 çekirdekli Snapdragon 410 işlemcisi de destek veriyor. Böylelikle internette ve uygulamalar arasında rahatça gezmenizi ve oyunlar oynamanızı sağlıyor. Telefonun tam dolu bataryası ile bir günü çıkartabilirsiniz, eğer yüksek grafikli oyunlar ya da uygulamalar çalıştıracaksanız bu süre daha alt seviyelere inebilir.

P8260288.JPG

ASUS ZenFone Live’ın arka yüzünde f/2.0 diyafram açıklığına sahip 13 megapiksel çözünürlüğünde ve LED flaşlı kamera yer alıyor. Kamera dış mekanda canlı ne net fotoğraflar çekiyor, karanlık ortamlarda ise LED flaş devreye giriyor ve aydınlık bir ortam yaratıyor. Fotoğraf konusunda başarılı puanlar alan arka kamera, video konusunda da iyi sonuçlar ortaya çıkartıyor. FullHD videolar çekebiliyor. Hazır video konusu açılmışken, sizlere ZenFone Live’ın bir diğer gizli özelliğini açığa çıkartmak isterim. Telefonun üst ve alt kısmında yer alan çift mikrofon, canlı yayın esnasında siz konuşurken, sesinizin daha net ve kusursuz çıkmasını sağlıyor. Bu da canlı yayınınızdaki katılımcılarınıza, sesinizin daha etkileyici gelmesinde büyük bir rol üstleniyor.

P8260281.JPG

ASUS ZenFone Live, uygun fiyatlı bir akıllı telefon ve ne yazık ki son zamanlarda neredeyse her akıllı telefonda olan parmak izi okuyucusu bu modelde ne yazık ki mevcut değil. Telefondaki bilgilerinizi korumak için şifre ya da desen kilidi oluşturmanız gerekiyor. Diğer telefonlar arasında veri alış verişi yapabilmeniz için, Bluetooth 4.0 ve 4,5G kablosuz bağlantıları kullanıma hazır sunuluyor.

Sosyal medyada canlı yayın yapan kullanıcılara özel olarak akıllı telefon üreten ASUS, yeni ZenFone Live modeli, uygun fiyatı, donanımı ve sahip olduğu özellikleri ile aranılan bir akıllı telefon. ASUS ZenFone Live ile sosyal medyanın ışığı siz olacaksınız.
 

onurduran

Üye
Katılım
16 Ağu 2016
Mesajlar
1,651
Tepki puanı
79
Yaş
45
Cihaz
iPhone 6s
siz mi incelediniz yoksa alıntı mı?
 

Huseyin

Yönetici
Katılım
6 Ağu 2016
Mesajlar
1,407
Tepki puanı
395
Yer
Ankara
Cihaz
LG G3
Tasarımı iPhone'a çok benziyor. Periscope kullanan tayfanın ilgisini çekebilir.
 
Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Üst