Advertisement

Bence teknik servise nasıl kan kusturulur

Yer
Kayseri
Satın aldıgınız kıyafet ayakkabı teknolojik aletlerin para iadesini geri alma taktigi anlatacam toplanın :):)

Öncelikle almış olduğunuz ürünü bir kez olsun garantiye göndermelisiniz garantinin cevabı önemli değil ister değişim ister red gelsin garantiden gelen ürününüz teknik servisin vermiş olduğu kağıdı kaybetmeyin genelde 3 nüsa gönderiyorlar aradan fazla geçmeden bağlı bulunduğunuz ilçenin kaymakamlığına ğidiyosunuz orda hakem heyeti bürosuna başvuru yapıyorsunuz sizden bir dilekce doldurmanızı istiyorlar orda seçenekler var para iadesi ürün iadesi oraya yazın ne kadar yalan cümle varsa :) devamında fotokobi dosya derken 5 tl felan masraf veriyorsunuz sonrasında hakem heyeti sizin adınıza firmaya soruşturma açıyor firma savunmayı hakem heyetine gönderiyorlar sonrasında bilirkişiler ürünü inceliyor olumlu olursa ilgili firmaya bu ürünün parasını vereceksiniz diye mahkeme emri çıkarıyor firma artık parayı vermek ile mükelleftir fakat firmada bu emre karşı çıkabiliyor eğer karşı çıkmassa ürüne göre 1-3 ay arası sürüyor teknolojik cihazlar 3 ay eğer firmada size dava açarsa 2 sene kadar sürüyor :D başıma geldi çünkü :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

Yer
Kayseri
Bakacaz bakalim heyacanla sonuclari adim adim yazacam simdilik sadece dilekce doldurdum ve fotokobileri cektirdim beklemedeyiz

Yer
İstanbul
Bu tarz akıllılıklar genel olarak tüketicinin aleyhine. Bu şekilde istismar edilen konuda yarın yanımızda olacak bir hakem heyeti bulamayabiliriz.

Yer
Kayseri
ama ben mahdurum ama anlatıgım tarzı yapan yüzlerce kullanıcılar var ben benim arkadaşımın iphonesinin parasını bu anlatıgım yontemle almasına yardım ettim sıfır iphone idi saçma bir nedenden iade ettiler

Yer
Kayseri
ve mutlu son :) hakem heyeti aradı beni telefonumu bilirkişiye götürmek gerektini ve adresi verdi dedigi adrese götürdüm orda 30 dk bekledikden sonra telefonumu aldım ve evime geçtim 1 hafta sonra haket heyeti tekrardan aradı telefonu aldıgınız yere götürün fatura tutarı ve yasal faizi ile iade alacaksınız dediler ve paramı aldım :)

Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.