Bilgisayar mühendisliği mi, bilgisayar öğretmenliği mi, yoksa yazılım mühendisliği mi?

REKLAMLAR

Cihaz
Samsung galaxy A3 2015 (SM-A300HQ)
hangisini seçmeliyim bana anlatsanız bu konuyu ve anadolu lisesindeyim sayısal mı sözel mi dil mi hangisi yanlış bilmiyorsam zaten yazılım kodlama iyi bir ingilizce istiyor ama sizede sorayım :)

REKLAMLAR

Cihaz
samsung galaxy j5
eğer iyi bir yazılımcı olmak istiyorsan yazılım mühendisliği ama ben ilerde dükkan açarım kendi işimi yapmak isterim dersen B.mühendislği seç illa işyeri açıcan diye bir şey yok ileride önü açık meslek. Öğretmenlik en son tercihin olsun B.mühendisliği ve yazılım mühendisliği sayısal öğretmenlik emin değilim ama eşit ağırlık sanırım

Cihaz
lenovo p70a
Dostum ben 10 senedir yazılım sektöründeyim. 2 senelik bilgisayar programcılığı okudum, sonrasında Bilgisayar Mühendisliğini bitirdim. Yazılıma ilk başladığım zamanlarda İngilizcem yoktu ve 10 sene öncesinde bu kadar kaynak ve Türkçe kaynakta İnternette yoktu. Ayrıca sayısalım falanda iyi değil hatta sözelimde iyi değil :) Ben sadece kod yazmayı seviyordum ve öğrenmek için zaman harcıyordum. Yazılımcı olmanın tek şartı o işi sevmen ve zaman ayırmandır. Yazılım da çok fazla dal var, ve ben 10 senedir bu işi yapmama rağmen halen oturup yeni şeyler öğreniyorum ve kendimi geliştiriyorum. Bu işi yaptığım sürece de böyle devam edecek. Teknoloji sürekli gelişiyor sende buna ayak uydurmak zorundasın. Azim varsa bu iş olur ama kolay değil baştan söyleyeyim. Sabahlara kadar çok uğraştım, halen uğraşıyorum ve genelde geç saatlerde yatmak zorunda kalıyorum. Bunları göze alıyorsan bu iş olur.

Cihaz
j7 prime
Dostum ben 10 senedir yazılım sektöründeyim. 2 senelik bilgisayar programcılığı okudum, sonrasında Bilgisayar Mühendisliğini bitirdim. Yazılıma ilk başladığım zamanlarda İngilizcem yoktu ve 10 sene öncesinde bu kadar kaynak ve Türkçe kaynakta İnternette yoktu. Ayrıca sayısalım falanda iyi değil hatta sözelimde iyi değil :) Ben sadece kod yazmayı seviyordum ve öğrenmek için zaman harcıyordum. Yazılımcı olmanın tek şartı o işi sevmen ve zaman ayırmandır. Yazılım da çok fazla dal var, ve ben 10 senedir bu işi yapmama rağmen halen oturup yeni şeyler öğreniyorum ve kendimi geliştiriyorum. Bu işi yaptığım sürece de böyle devam edecek. Teknoloji sürekli gelişiyor sende buna ayak uydurmak zorundasın. Azim varsa bu iş olur ama kolay değil baştan söyleyeyim. Sabahlara kadar çok uğraştım, halen uğraşıyorum ve genelde geç saatlerde yatmak zorunda kalıyorum. Bunları göze alıyorsan bu iş olur.
En iyi özet ve net cevap. Teşekkürler.

Cihaz
İPHONE 6s
Bende az önce
Bu bağlantı adresini görmek için yetkiniz yok. Giriş yapın veya üye olun.
listesine bakıyordum bu konuyu gördüğüm iyi oldu yazılım mühendisliği bilgisayar mühendisliğinden daha iyi galiba hemşirelik mi mühendislik mi arasında kaldım:(

REKLAMLAR

Konuyu görüntüleyenler (Toplam: 2)

REKLAMLAR

Aile Bilimi

• Tuzlama sardalya tarifi
    Gümüş renginde, pullu ve küçük kemikli bir balık olan sardalya hamsigiller familyasının bir üyesidir. Sardalya kiremit üzerinde, mangalda, tavada, fı ...
  • D vitamini eksikliği nasıl giderilir?
    En önemli kaynağı güneş olan D vitamini insan vücudu için son derece önemlidir. Bir Akdeniz ülkesi olmamıza rağmen halkımızda D vitamini eksikliği ol ...
  • Mobil sağlık uygulamaları
    Akıllı telefonlar farklı uygulamalarıyla hayatlarımızda geniş bir yer kaplıyor. Bunların içinde en önemli olanlarından biri de “Mobil Sağlık Uygulama ...