Bilgisayarda silinen dosyaları geri getirme

senewa

Uzman
Yer
Gaziantep
Cihaz
Asus Zenfone 2 ZE551ML
Herkese selamlar arkadaşlar. Şimdi sizden bir yardım isteyeceğim. Pc'im de silinen dosyaları geri getirmek için bana bir program önerir misiniz? Ama basit bir şeyler önerisinde bulunmayın. Benim sorun baya büyük ve sıkıntılı. Yani öyle 3 5 tane resmim silindi bir iki videom vardı onlar silindi gibi değil.

Şöyle anlatayım. Şimdi benim pc çöktü ve hiçbir şekilde kurtaramadım yani başlangıç onarma, sistem geri yükleme, komut ile kurtarma işlemlerini yaptığımız menü bile gelmiyordu. Gerçi gelse de ben daha bu işlemler ile pc sini kurtarabilen adam görmedim de. Neyse ne yaptıysam format dahi atamıyordum. Usb felan hiçbir şekilde açılmıyor sadece bios girebiliyordum ve ne ayar yaparsam yapayım pc açılmıyor mavi ekran hatası veriyordu. Mavi ekran hatasının çözümünü de bulamadım pc açılmıyor microsoftun kendi sitesi bile başlata tıkla şu işlemi yap, şu güncellemeyi yap, şu driveri sil felan diyor. Pc açılmıyor ki yapayım. Neyse bende 2 3 farklı format usb si hazırladım hiçbiri okumadı en son microsoft sitesinden bir güncel olmayan windows 10 yükledim 64 bit onu gördü pc ve format attım. Ama şöyle diyim benim c ve d sürücüleri birleşmiş yani tek bölüm olmuş ve her şey silinmiş. Sürücü olduğu gibi sıfır kilometre bomboş. Yani d yi görmüyor felan değil sürücüye harf atama hatası değil. D sürücüsü silinmiş ve c nin üzerine boş alan eklenmiş. Ben mecburen formatımı attım ve ne d sürücüsünü nede silinen dosyalarımı geri kurtaramıyorum. Recuva, minitool partition recovery felan o tür programları denedim. Telefonu pc ye yedeklemiştim ve içinde yılların resimleri videoları ve iş dosyalarım vardı. Zaten giden oyun ve program arşivim hiç önemli değil aylarda geçse yine arşivi toplarım ama o telefon yedeği bana aşırı derecede lazım.

Bu konuda yardım ve önerilerinizi bekliyorum. Dediğim gibi konuya hakim arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Çünkü zaten öyle basit bir şey olsa kendim hertürlü yaparım. Yani d ve c sürücüsü yerinde olsa 10 kere format atsamda kurtarabilirim ama diskler birleşip silinmiş ve d sürücüsünün olduğu kısıma erişim veya bir iz bulma imkanı bulamadım.

sasa0101

Üye
Cihaz
xiaomi redmi 5
üstüne veri yazdığı için zor olabilir fakat magic recovery ile bir denersen sonuö alabilirsin

Reisimiss

Üye
Cihaz
İxiaomi mi8se
Herkese selamlar arkadaşlar. Şimdi sizden bir yardım isteyeceğim. Pc'im de silinen dosyaları geri getirmek için bana bir program önerir misiniz? Ama basit bir şeyler önerisinde bulunmayın. Benim sorun baya büyük ve sıkıntılı. Yani öyle 3 5 tane resmim silindi bir iki videom vardı onlar silindi gibi değil.

Şöyle anlatayım. Şimdi benim pc çöktü ve hiçbir şekilde kurtaramadım yani başlangıç onarma, sistem geri yükleme, komut ile kurtarma işlemlerini yaptığımız menü bile gelmiyordu. Gerçi gelse de ben daha bu işlemler ile pc sini kurtarabilen adam görmedim de. Neyse ne yaptıysam format dahi atamıyordum. Usb felan hiçbir şekilde açılmıyor sadece bios girebiliyordum ve ne ayar yaparsam yapayım pc açılmıyor mavi ekran hatası veriyordu. Mavi ekran hatasının çözümünü de bulamadım pc açılmıyor microsoftun kendi sitesi bile başlata tıkla şu işlemi yap, şu güncellemeyi yap, şu driveri sil felan diyor. Pc açılmıyor ki yapayım. Neyse bende 2 3 farklı format usb si hazırladım hiçbiri okumadı en son microsoft sitesinden bir güncel olmayan windows 10 yükledim 64 bit onu gördü pc ve format attım. Ama şöyle diyim benim c ve d sürücüleri birleşmiş yani tek bölüm olmuş ve her şey silinmiş. Sürücü olduğu gibi sıfır kilometre bomboş. Yani d yi görmüyor felan değil sürücüye harf atama hatası değil. D sürücüsü silinmiş ve c nin üzerine boş alan eklenmiş. Ben mecburen formatımı attım ve ne d sürücüsünü nede silinen dosyalarımı geri kurtaramıyorum. Recuva, minitool partition recovery felan o tür programları denedim. Telefonu pc ye yedeklemiştim ve içinde yılların resimleri videoları ve iş dosyalarım vardı. Zaten giden oyun ve program arşivim hiç önemli değil aylarda geçse yine arşivi toplarım ama o telefon yedeği bana aşırı derecede lazım.

Bu konuda yardım ve önerilerinizi bekliyorum. Dediğim gibi konuya hakim arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Çünkü zaten öyle basit bir şey olsa kendim hertürlü yaparım. Yani d ve c sürücüsü yerinde olsa 10 kere format atsamda kurtarabilirim ama diskler birleşip silinmiş ve d sürücüsünün olduğu kısıma erişim veya bir iz bulma imkanı bulamadım.
PC geri yüklemeyi denedin mi sistemi geri yuklemeyi

senewa

Uzman
Yer
Gaziantep
Cihaz
Asus Zenfone 2 ZE551ML
PC geri yüklemeyi denedin mi sistemi geri yuklemeyi
Pc format bile atamıyordum ki geri yükleme felan boş iş onlar. Ben 20 yıldır bilgisayar sektöründeyim belki binlerce hata ile karşılaştım ama Windows çözüm araçlarının 1 defa işe yaradığını hatırlamıyorum. Geri yükleme başarısız dedi zaten sonra da pc sadece bios giriyordu. Bios ekranı geçince direk mavi ekran geliyordu yani kurtarma seçenekleri ekranı bile yoktu. Ki zaten baştan pc almış gibi kullanıyorum şuan içindeki dosyalarda gitti hiçbiri kurtulamadı disk birleştiği için. Geçmiş olsun yapacak bir şey yok. :D

Ephesus

Üye
Cihaz
Sony G8141
keşke diske müdahale etmeseydiniz. Bu gibi çöken disklerin çoğu RAW formatına dönüşürler ve müdahale edilmeden içindekini görüp almak çocuk oyuncağıdır. Fakat multi partition'dan single partition'a dönüp üzerine veri yazılan disklerden veri alabilmek zorlaşıyor. Çözümü ise kendi bilgisayarınızda denemeyin. diski farklı bir bilgisayara ikinci disk olarak gösterin. (laptop disk ise usb aparat kullanın) İçerideki tahmini veri miktarı kadar diğer diskte deboş alan olmalı aksi takdirde verileri geri dönüştürmek için yeriniz olmadığından işlem başlamayacaktır. Eğer veri kurtarma işlemini bu şekilde yaparsanız Recuva Pro bile işinizi görecektir. Anlaşılan sizin hdd dışındaki donanımınızda da bir problem gözüküyor. ama diskte fiziksel hasar veya board hasarı da olabilir. Aynı boarddan bulabilirseniz boot işlemini farklı bir işletim sistemi kurmak için onunla deneyin. Tabii recover işlemi tamamlandıktan sonra. Kolay gelsin.

senewa

Uzman
Yer
Gaziantep
Cihaz
Asus Zenfone 2 ZE551ML
Disk ve içindekiler gitti ustam zaten. Yapacak bir şey yok. İkinci bir pc ile uğraşacak imkanım var olmasına rağmen ama zamanım yoktu o sıralar. Sorun ise attığım format dosyasından kaynaklı imiş. Yani ilk taktığımda usb ile format attım zaten çok geçmedi windows çöktü, indirdiğim sitedeki dosya hasarlı imiş. Şüphelendiydim zaten sürekli pc kasıyor ara ara 1 2 dk lık donmalar yaşanıyor ve sürekli mavi ekran verip kapanıyordu. Yeniden başka format atacaktım zaten. Akşam eve geldim pc çökmüş, kurtarmaya uğraştım usb ile boot edip onarma denedim ama dediğim gibi usb deki windows hasarlı. Sonra windows kendi sitesinden güncel olmayan ama orjinal bir windowsu direk usb ye yükleyip geldim yükledim. Şuan halen güncel olmayan orjinal windows sitesindeki indirdiğim windows kullanıyorum ve canavar gibi çalışıyor. Tek bir hata yok. Buradan şunu anladım Hangi site olursa olsun güncel windows, tüm güncellemeler yapıldı son sürüm windows diye paylaştıkları windowslar aslında güvenilmez ve çöpmüş. Artık dahada bir windows yüklersem direk windowsun kendi sitesinden orjinal yüklerim. Öyle kimin ne ettiği belirsiz güncel güncel güncel diye paylaştıkları windowsları kullanmam. Yani bu indirmiş olduğum windows ta öyle çok bilindik büyük bir site olduğunu da söyleyim. Yani yaklaşık 10 yıldır kendim her türlü indirmeler yaptığım sitelerden birisi.

Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.