Bilgisayarda silinen dosyaları geri getirme

Ephesus

Üye
Cihaz
Sony G8141
Disk ve içindekiler gitti ustam zaten. Yapacak bir şey yok. İkinci bir pc ile uğraşacak imkanım var olmasına rağmen ama zamanım yoktu o sıralar. Sorun ise attığım format dosyasından kaynaklı imiş. Yani ilk taktığımda usb ile format attım zaten çok geçmedi windows çöktü, indirdiğim sitedeki dosya hasarlı imiş. Şüphelendiydim zaten sürekli pc kasıyor ara ara 1 2 dk lık donmalar yaşanıyor ve sürekli mavi ekran verip kapanıyordu. Yeniden başka format atacaktım zaten. Akşam eve geldim pc çökmüş, kurtarmaya uğraştım usb ile boot edip onarma denedim ama dediğim gibi usb deki windows hasarlı. Sonra windows kendi sitesinden güncel olmayan ama orjinal bir windowsu direk usb ye yükleyip geldim yükledim. Şuan halen güncel olmayan orjinal windows sitesindeki indirdiğim windows kullanıyorum ve canavar gibi çalışıyor. Tek bir hata yok. Buradan şunu anladım Hangi site olursa olsun güncel windows, tüm güncellemeler yapıldı son sürüm windows diye paylaştıkları windowslar aslında güvenilmez ve çöpmüş. Artık dahada bir windows yüklersem direk windowsun kendi sitesinden orjinal yüklerim. Öyle kimin ne ettiği belirsiz güncel güncel güncel diye paylaştıkları windowsları kullanmam. Yani bu indirmiş olduğum windows ta öyle çok bilindik büyük bir site olduğunu da söyleyim. Yani yaklaşık 10 yıldır kendim her türlü indirmeler yaptığım sitelerden birisi.
geçmiş olsun. ben orjinal lisanslı windows kullanıcısıyım. X bir siteden indirilmiş imaj dosyalarını kimseye tavsiye etmiyorum. Bilinmeyen kaynaklardan alınan imaj dosyaları işlenmiş .dll dosyalarına sahip olduğu için açıkları çok fazla oluyor ve ne kadar verimli çalışıyor gözüksede bir yerden mutlaka patlıyor. Özellikle .cry türevi fidye yazılımlarına karşı tamamen savunmasız. Dosyaları kurtarmak için bu seviyede Hetman NTFS recovery ya da Data Recovery yazılımlarını deneyin. Genel kullandığımız warez sitelerinde mevcut. İşinizi görecektir.

senewa

Uzman
Yer
Gaziantep
Cihaz
Asus Zenfone 2 ZE551ML
geçmiş olsun. ben orjinal lisanslı windows kullanıcısıyım. X bir siteden indirilmiş imaj dosyalarını kimseye tavsiye etmiyorum. Bilinmeyen kaynaklardan alınan imaj dosyaları işlenmiş .dll dosyalarına sahip olduğu için açıkları çok fazla oluyor ve ne kadar verimli çalışıyor gözüksede bir yerden mutlaka patlıyor. Özellikle .cry türevi fidye yazılımlarına karşı tamamen savunmasız. Dosyaları kurtarmak için bu seviyede Hetman NTFS recovery ya da Data Recovery yazılımlarını deneyin. Genel kullandığımız warez sitelerinde mevcut. İşinizi görecektir.
İndirdiğim windows sürümü de warez sitesinden idi.

Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.