Bilgisayarı açınca evdeki telefonların interneti yavaşlıyor

Katılım
6 Nis 2019
Mesajlar
1
Tepki puanı
0
Cihaz
huawei honor 7
bilgisayarı açınca evdeki herkesin telefonlarının internet bağlantısı yavaşlıyor ama bilgisayarda hiçbir sorun olmuyor. (bilgisayar masa üstü ve kablolu bağlı)
 

emreger51

Üye
Katılım
26 May 2019
Mesajlar
6
Tepki puanı
0
Cihaz
Samsung Note-5 N920C
bilgisayar kabloya bağlı olduğu zaman en verimli interneti alır. diğer türlü bir laptopa kablo ile bağlandığınızdada wifiden daha hızlı internet alırsınız. bilgisayarda indirme yaptığınızdada kablolu veya wifi olsun, modemdeki bütün internet akımını kendisine çeker, misal idm indirme yöneticisi modeme gelen bütün interneti sömürür. hd video izlemekte bir indirme gibidir ve modemdeki interneti çeker. bunu bir düşünün derim bilgisayarda uyguluyorsanız bunları. teşekkür ederim.
 

Ephesus

Üye
Katılım
27 Eyl 2019
Mesajlar
21
Tepki puanı
1
Cihaz
Sony G8141
Cat yani ethernet kablolu bağlantı, modemler üzerinde varsayılan birincil bağlantıdır ve bağlantı hızı neyse onu direk olarak iletir. Kablosuz bağlantı ise ikincil bağlantı olduğundan sinyalde yavaşlama gayet normaldir. Eğer modeminiz destekliyorsa QOS Paket ayarlarından mac adreslerinizi modem içine girerek hızları bölüiştürebilirsiniz.
 

senewa

Uzman
Katılım
28 Ağu 2019
Mesajlar
226
Tepki puanı
33
Yer
Gaziantep
Cihaz
Asus Zenfone 2 ZE551ML
Konu hortlamış ama bende cevap vereyim. %70 pc nizde virüs vardır ve açılınca ağı yavaşlatıyor olabilir. Veya idm, torrent gibi indirme programları da aktif ise pc de ağda yavaşlama olması gayet normal.
 
Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Üst