Brick olan ASUS ZenFone 3 Laser'i düzeltme

craxiss

Üye
Cihaz
Lenovo P2a42
Arkadaşlar telefona root atmak için Asus Zenfone 3 için bir TWRP dosyası indirdim. Dikkat etmedim "LASER" ile uyumlu değilmiş. Recovery'i fastboot'dan kurunca sistem bida açılmadı. Ama recovery kuruldu. Bende Stock Romu indirip kurmak için Wipe attım. Stock Romu indirdim USB OTG ile telefona bağladım. Ama error 7 hatasını aldım. Ayrıca şu hataları ne yapsam alıyorum. :
failed to mount /data invalid argument
failed to mount /preload invalid argument
failed to mount /system invalid argument

Dosya sistemini onar veya değiştir hepsini denedim hiç birisi işime yaramadı yine.
Birde sıkıntılı bir durum daha var , Zenfone 3 "Laser" recovery.img (Yani stock recovery dosyası internette yok)
İnternette çok fazla çözüm yolu var stock romu kurmayla ilgili ama stock recovery gittiği için bişey yapamıyorum. Dosyasını da bulamıyorum. Çoğu zenfone'un çoğu dosyası mevcut internette fakat LASER hakkında hiç bir destek yok. Ne CWM destekliyor ne TWRP(zaten yanlış sürümü kurmuşum) ne asus paylaşmış. Nacizane yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Cihaz
J2
Sana gerekli olan dosyalar bir adet telefonuna uygun stock rom asusun kendi sitesinden bulabilirsin
Minimal adb and fastboot
15 second adb driver
intel android driver
bunları indiremen gerekiyor bilgisayarına
Bunları indirdikten sonra indirdiğimiz rom doysasının adını guncelleme olarak değiştiriyoruz ve minimal adb and fastbootun olduğu klasörün içine atıyoruz sonra minimal adb and fastbootu açıyoruz ve şu komuttu yazıyoruz
adb sideload guncelleme.zip yazıp entere basıyoruz ve 30 40 dk içinde telefonunuz sorunsuz bir şekilde açılıyor

Şu anda çevrimiçi

Aile Bilimi

• Fit In Shine ‘Hayatı güzel yaşamak lazım!’ dedi
    ‘Hayatı Güzel Yaşamak Lazım’ mottosuyla, resmi açılışını 26 Haziran’da yapan Fit In Shine, özel sunumlar eşliğinde davetlilerini ağırladı. Son teknolo ...
  • Bebeklerde kitap seçimi
    Zamane ebeveynleri, bebeklerinin ileride daha zeki ve başarılı olması için birçok yola başvuruyor. Bunlara bebeklik döneminde seçilen kitaplar da dahi ...
  • Makarna salatası tarifi
    Makara salatası lezzeti ve kolay yapımıyla ziyafet sofralarının vazgeçilmezlerindendir. Küçük büyük herkesin severek yediği, makarna salatasını, zevke ...