Brick olan Huawei P9 Lite'ı düzeltme

weizch

Üye
Cihaz
Huawei P9 Lite
Brick oldu dediniz o yüzden kesin çözüm stock rom bence veya hard reset atsanız?

Çözüm stock rom, fakat bilgisayarım telefonu görmüyor gerekli yazılımlar yüklü fakat bu ekranda oldugundan dolayı görmüyor sanırım. Şarjın bitmesini beklesem kapalıyken görür mü acaba telefonu?

telefonkurdu

Yönetici
Yer
İzmir
Cihaz
General Mobile GM 8 - General Mobile GM 9 PRO
Görmesi için once telefonu kapatın ve ses kısma + ses açma tuşuna basılı tutarak usb kablo ile pc ye bağlayın.

weizch

Üye
Cihaz
Huawei P9 Lite
Telefonu kapatamıyorum. Kapatma tusuna basılı tuttuğumda kapanıyor titreşim geliyor sonra aynı ekran tekrardan açılıyor kapanması için şarjın bitmesini beklemem gerek sanırım. Kapandığı zaman telefona nasıl dosya aktaracağım?

GÜNCELLEME !

TELEFONUN ŞARJI BİTENE KADAR BEKLEDİM, SABAH BAKTIĞIMDA KAPALIYDI SONRASINDA VOLUME UP + POWER TUŞUNA BASILI TUTUP TELEFONU AÇTIM. ŞARJI GERİ DOLDURDUM VE TELEFONU BİLGİSAYARA BAĞLAYIP USB HATA DENETLEYİCİSİNİ AKTİF ETTİKTEN SONRA ADB DEN BOOTLOADER RELOCK YAPTIM. TELEFONU KAPATIP AÇTIM VE SORUNSUZ BOOT EDEBİLDİM, FAKAT KLAVYE SİSTEM GÜNCELLEMESİ VE DOSYA YÖNETİCİSİNİN EKSİK OLDUGUNUN FARKINA VARDIM , BUNUN YANINDA BLUETOOTH ÖZELLİĞİ DE ÇALIŞMIYOR. VE RECOVERY MOD HASAR ALMIŞ DURUMDA BU YÜZDEN DOSYA FLASHLAYAMIYORUM STOCK RECOVERY FLASHLAYIP STOCK FİRMWARE FLASHLAYACAĞIM ÜÇ TUŞ KOMBİNASYONU İLE, AYNI DURUMDAN MÜZDARİP OLANLAR BU KONU ALTINA YORUM ATABİLİR ELİMDEN GELDİĞİNCE İZLEDİĞİM YOLLARI ANLATABİLİRİM.

BOOTLOADER KİLİDİN KALDIRMAK İSTERKEN RECOVERY MOD HASAR ALABİLME DURUMU VAR. BOOTLOADER KALDIRDIKTAN SONRA WİPE DATA FACTORY DEN RESETLEMENİZ LAZIM. YOKSA SIKINTILAR ÇIKIYOR. ÖNCELİKLE TELEFONUNUZ TAKILI KALDIYSA ŞARJI BİTENE KADAR BEKLEYİN. SONRASINDA TELEFONU ŞARJA TAKIN VE AÇIN SİZE VOLUME UP VE POWER TUŞUNA BASILI TUTMANIZ KONUSUNDA YÖNLENDİRME YAPACAK. SİZ HİÇBİRŞEY YAPMASANIZ BİLE TELEFONUNUZ ŞARJA TAKINCA KENDİSİ AÇILACAK. HEM DE BOOTLOADER KİLİDİ AÇIK BİR HALDE! SONRASINDA BOOTLOADER AÇIK OLDUĞUNDAN DOLAYI STOCK RECOVERY MODUMUZU VEYA TWRP'Yİ TELEFONA FLASHLAYACAĞIZ, FASTBOOT MODUNA ALIP. BUNLARIN HEPSİNİ YABANCI KAYNAKLARDAN ELDE ETTİM, BU KONUDA SORUN YAŞAYAN COGU KİSİ TELEFONU SERVİSE VERİYOR. BEN KENDİSİ ÇÖZMEK İSTEYENLER İÇİN ANLATIYORUM. DEVAM EDEYİM, TELEFONUMUZUN ROOT DİZİNİNE STOCK RECOVERY DOSYAMIZI ATTIKTAN SONRA KOMUT YÖNETİCİMİZDEN DOSYAMIZI FLASHLIYORUZ. SONRASINDA TELEFONU RECOVERY MODDA AÇIP FORMATLIYORUZ. BUNLARI YAPARKEN USB HATA DENETLEYİCİSİNİN AKTİF OLDUĞUNU SÖYLEMEME GEREK YOK HERALDE :) SORUSU OLANLAR YAZABİLİR YANITLAMAYA ÇALIŞIRIM.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Lexaionnn

Üye
Cihaz
Huawei p9
şuan huawei p9 cihazımda aynı hatadan muzdaribim yardım lütfen

Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.