Dünya düz müdür, yuvarlak mıdır?

telefonkurdu

Yönetici
Yer
İzmir
Cihaz
General Mobile GM 8 - General Mobile GM 9 PRO
Evet bu sorunun cevabını ders kitaplarında okullarda falan öğretilen bilgiye göre yuvarlaktır.

Fakat gerçek acaba öyle midir?

Fikirlerinizi yorum olarak belirtin.

Çeri

Üye
Yer
İstanbul
Hocam Çeşitli Alimlerin Çeşitli Fikirleri Var Mesela Bir Rivayete Göre Dünya Tepsi Biçimindeymiş İnsanlar Yere Düşmesin Diye Ve Yine Bir Rivayete Göre Dünya Üçgenmiş Hangi Canlı Bu Dünyaya Üçgen Dedi Bilmiyorum Neyse Hocam Dünya Yuvarlaktır Tam Olmasada Yuvarlaktır.
''De Ki : Doğuda Batı da Allah'ındır.''
Bu Ayetten Anlicağımıza Göre de Dünya Yuvarlaktır.

eozdil174

Üye
Yer
Kahramanmaraş
Bence hayır en basitinden dünyaya çarpan göktaşları bile küreye yakın biçimdeler ya da yıldızların gece hareket etmesi de küre şeklinde olduğu anlamına gelir.
Not: Küre dediysem yanlış anlaşılmasın ben de biliyorum geoit biçiminde olduğunu.

mybond34

Üye
Cihaz
casper via v10
düz olduğu teorisini çürüten birçok kanıt mevcut.mükemmel bir yuvarlaktan bahsetmiyoruz tabii ki işin ilginç yanı bunu şimdiki teknolojiyle anlamaya çalışırken antik yunan bilginleri ve newton bile bu konudaki doğru tespitlerini sunmuşlar

Cihaz
Samsung galaxy A3 2015 (SM-A300HQ)
dünya ne düzdür nede yuvarlaktır. Dunyamız geoit adı verilen kendine has bi sekle sahiptir

Burak

Uzman
Cihaz
Samsung Galaxy A6+
Dünya yuvarlak değildir, düz de değildir. Dünya Geoit'tir. Yuvarlaktır diyenlere bir şey demeyeceğim. En azından Geoit şekline benzer. Ama düzdür diyenlere gelecek olursak, Dünyanın düz olmadığının en güzel kanıtı denizde giden gemilerin bir süre sonra kaybolmasıdır. Birleşmiş Milletler'in bayrağına bakacak olursak Dünya haritasını düz olarak göstermiştir. Bunla ilgili değişik teoriler de mevcut. Ama hala Dünya düzdür diyenler bence bu fikri goygoy amacıyla ortaya koymaktadırlar.

Şu anda çevrimiçi