General Mobile GM 5 Plus'da ekranı kilitledikten sonra dokunmatik çalışmıyor

adolyer

Üye
Cihaz
General Mobile 5 Plus
Merhaba değerli arkadaşlar,
Benim telefonda çok ilginç bir sorun oluştu. Telefonu kullanırken sorun yok ama telefonu kilitleyip cebime veya masanın üzerine koyduktan bir süre sonra power tuşu ile ekranı açıyorum ama dokunmatik çalışmıyor. Bir kaç kere power tuşu ile ekranı açıp kapıyorum düzeliyor. Bazen de açıp kapamadan çok hızlı olmacak şekilde yan tarafına vuruyorum düzeliyor. Bir süre böyle kullandım şimdi ise hiç gelmiyor. Dokunmatik tamamen gitti. Söketlerdendir dedim içini açtım bütün filmleri soketleri kontrol ettim genede düzelmedi. Ekranda herhangibi hasar yok. Sorun sizce nerededir? Ekranda mı? Yoksa anakartta mı? Denemediğim yazılım kalmadı. Yazılım atıyorum gene basmıyor dokunmatik.

oenes

Üye
Cihaz
nexus 5
sanırım bir kaç kes ekranı kapatıp açman gerekecek aklıma gelen bu

elfone

Üye
Cihaz
p smart 2018
soket yerinden oynamış olabilir flex arza vermiş olabilir

teknoali

Üye
Cihaz
7plus
arıza nasıl oldu daha önce ekran değiştimi ? teknik de olabilir yazılımsal da olabilir bence

Şu anda çevrimiçi

Aile Bilimi

• Fit In Shine ‘Hayatı güzel yaşamak lazım!’ dedi
    ‘Hayatı Güzel Yaşamak Lazım’ mottosuyla, resmi açılışını 26 Haziran’da yapan Fit In Shine, özel sunumlar eşliğinde davetlilerini ağırladı. Son teknolo ...
  • Bebeklerde kitap seçimi
    Zamane ebeveynleri, bebeklerinin ileride daha zeki ve başarılı olması için birçok yola başvuruyor. Bunlara bebeklik döneminde seçilen kitaplar da dahi ...
  • Makarna salatası tarifi
    Makara salatası lezzeti ve kolay yapımıyla ziyafet sofralarının vazgeçilmezlerindendir. Küçük büyük herkesin severek yediği, makarna salatasını, zevke ...