Hangi Windows sürümünü kurmalıyım?

Windows 7 den Windows 10 kadar bu sistem gereksinimleri gerekmektedir.
NOT:bu söyleyeceğim değerler minimum sistem gereksinimleridir.

32 bit için 1gb ram , 64 bit için 2 gb ram
dirext9.0 ve üstü veya WDDM 1.0 SÜRÜCÜ
800x600 çözünürlüklü bir ekran
1ghz işlemci veya 1 ghz üstü işlemci
GEREKLİ BOŞ ALAN 32 bit için 16 gb boş alan 64 bit için 20 gb boş alan gerekmektedir

Birçok bilgisayar artık bunları karşılayabilecek durumda. Ama tabii karşılaması kasmayacağı manasına gelmiyor :D

Cihaz
Samsung galaxy A3 2015 (SM-A300HQ)
şimdi ben windows 7 kullanıyorum ekran kartı modelini verirsen sana yardımcı olabilirim çünkü ekran kartları bazen windows tarafından destklenmiyor olabilir
bende var mesela bilgisayar Windows 10 u kaldırıyor ama ekran kartı driveri yüklenmediği için kuramıyorum :)

J3lackDeat

Üye
Minimum sistem gereksinimleri yazıyor fakat her zaman eğer sistemin karşılıyorsa en son sürümleri kurmaya çalış

onurduran

Üye
Cihaz
iPhone 6s
imkan varsa windows 10 çünkü artık öncekilere doğru düzgün güncelleme gelmiyor ve açıklar kalabiliyor

Cihaz
Samsung galaxy A3 2015 (SM-A300HQ)
imkan varsa windows 10 çünkü artık öncekilere doğru düzgün güncelleme gelmiyor ve açıklar kalabiliyor
aynen kardeş öyle hani görünüme vs. reye bakma mesela windows7 ye bile artık sadece güvenlik güncellemesi geliyor oda ayda yılda bir oluyor zaten ortalama 2.00 GHz bir işlemci ve 2GB ramın var ise çok rahat kullanabiliyorsun ama windows 10 un tek sorunu nvidianın ge force 8000 den sonrasına destek vermesi sırf win 10 kullanayım diye nvidiadan AMD ye geçtim çünkü windows 10 çok hoşuma gidem bir işletim sistemi

Şu anda çevrimiçi

Aile Bilimi

• Fit In Shine ‘Hayatı güzel yaşamak lazım!’ dedi
    ‘Hayatı Güzel Yaşamak Lazım’ mottosuyla, resmi açılışını 26 Haziran’da yapan Fit In Shine, özel sunumlar eşliğinde davetlilerini ağırladı. Son teknolo ...
  • Bebeklerde kitap seçimi
    Zamane ebeveynleri, bebeklerinin ileride daha zeki ve başarılı olması için birçok yola başvuruyor. Bunlara bebeklik döneminde seçilen kitaplar da dahi ...
  • Makarna salatası tarifi
    Makara salatası lezzeti ve kolay yapımıyla ziyafet sofralarının vazgeçilmezlerindendir. Küçük büyük herkesin severek yediği, makarna salatasını, zevke ...