HTC 10 inceleme

umutyilmaz

Üye
Akıllı telefon pazarının en eski ve köklü markalarından birisi olan HTC yeni metal yekpare kasalı ve Dolby ses sitemine sahip akıllı telefonu 10 modelini hızlı bir şekilde son kullanıcı ile buluşturdu. Bilindiği üzere HTC 10 diğer One modellerinde olduğu gibi kamera ve ses özellikleri ile ön plana çıkıyor. Mat görünümlü metal yekpare kasası 161 gram ağırlığa sahip ve telefonu elinize aldığınızda lazer kesim metal kasanın hafifliği ve şıklığı hemen kendini belli ediyor. Telefonun kutusundan çift diyaframa sahip olan beyaz silikonlu kulak içi kulaklık, data aktarım kablosu ve sarj adaptörü yer alıyor. Cihazın 5,2 inç Quad HD çözünürlük sunan ekranı gün ışığında kusursuz görüntüler sunuyor.
IMG_1716.JPG

Telefonu kullanırken gözleriniz ekrana bakmaktan rahatsız olmuyor. Ekranın alt kısmında ise parmak izi okuyucusu konumlandırılmış. Bu geliştirilmiş parmak izi okuyucusu parmak izinizi çok kısa bir süre içerisinde algılıyor ve kilidi açıyor. Cihaz 2,2 GHz frekansında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 820 işlemcisi ile çalışıyor. Snapdragon’un yeni silahı ile HTC 10, yüksek grafikli oyunları ve uygulamaları rahatlıkla açıyor ve telefonu çok zorlamadığınız takdirde telefonda bir ısınma meydana gelmiyor. Telefonun 4 GB’lık sisstem belleği ise işlemci ile performanslı bir şekilde çalışarak telefondan her zaman verim almanızı sağlıyor. Piyasa sunulan üst seviye akıllı telefonlarda genişletilebilir hafıza desteği sunuyor ancak HTC yine bu konuda rakiplerinden bir adım önde duruyor. Telefonun sol yanında bulunan tepsiyi çıkartmanız dahilinde telefona 2 TB’a kadar takabileceğiniz bir microSD kart girişi yer alıyor. Ayrıca telefonun 32 GB’lık dahili bir hafızasının olduğunu da söyleyelim.
IMG_1707.JPG

HTC son kullanıcının istekleri doğrultusunda yeni akıllı telefonları planlıyor. Son kullanıcı da bir akıllı telefonun yüksek ses ve iyi bir kameraya sahip olmasını istiyor. Bunun için de firma amiral gemisine f/1,8 diyafram açıklığına sahip 5 megapiksel çözünürlük sunan bir ön kamera entegre etmiş bu kamera HDR, OIS sensörü, otomatik odaklama ve 86 derecelik geniş görme açısı ile selfie çubuğu kullanmanıza gerek bırakmayacak. Telefonun arka kısmında yer alan 12 UltraPiksel çözünürlüğündeki kamera ile f/1,8 diyafram açıklığına sahip. Gece çekimleri için çift LED flaşa yer veren HTC 10 ile karanlığı aydınlığa çevireceksiniz. Telefonun kamera özelliklerinden kısaca bahsettikten sonra gelelim telefonun en cezbedici özelliğine. HTC 10 Dolby Audio, desteği sunan çift hoparlörü ile kişiselleştirilebilir ses profili oluşturmanızı ve yüksek ses seviyesinde bile hem kulaklıklardan hem de hoparlörden kusursuz ve net ses almanızı sağlıyor. Telefonun bir tane alt kısmında bir de ön kamera yanında stereo hoparlör yer alıyor. Akıllı telefon USB-C Type ile geliyor ve telefonun hızlı sarj desteği ile telefonunuzu çok kısa bir sürede hızlı sarj edebilirsiniz. Telefonun 3,000 mAh’lik bataryası ile yoğun kullanımlarda tam dolu batarya ile bir günlük kullanım ömrü sunuyor. Eğer ki telefonu ultra güç tasarruf moduna alırsanız telefonunuzu 3 güne kadar sadece mesaj atarak ve arama yaparak kullanabilirsiniz. Tasarım ve kullanışlılık açısından HTC 10, çok şık ve aynı zamanda uzun

Koray

Üye
Yer
Adana
Cihaz
Iphone 7
HTC zaten bu alanda uzun zamandır bulunan ve başarılı bir çizgide ilerleyen bir firma. HTC 10 alınmaya çok uygun dediğiniz gibi şık ayrıca günümüz teknolojisinide taşıyor USB-C type gibi. HTC 10 benden puan üzerinden 10 üstünden rahatlıkla 8,5 verebilirim. Sebebinide hemen yazayim. Fiyat 2800-3000 tl civarında yanılmıyorsam bence yüksek bir fiyat bu.

umutyilmaz

Üye
Yüksek fiyat konusunda haklısınız ancak HTC'nin bir akıllı telefonunuz kullandıysanız bilirsiniz. HTC'nin akıllı telefonları Alman otomobilleri yüksek fiyatlı ama çok uzun ömürlüdür. Bir kere aldığınız zaman en azından 6 ya da 7 sene kullanabilirsiniz. Bu süre zarfında da telefona sürekli güncellemeler gelir.

mtonan

Üye
6 7 sene çok iddialı olmuş tabi ama 3 yıl sıkıntısı götürdüğü kesin sonra zaten güncelleme gelmiyor ömrü tükleniyor. Çalışıyor tabi ama orası ayrı. Desire Z modeli hala kullanılabilir halde duruyor evde mesela ama Google play bile açılmıyor :) fiyat konusuna gelince, eskiden fiyat performans ve kaliteyi bir arada sunuyordu şimdi fiyatları tavanda. O yüzden tutunamiyor piyasada ve yakında çekilirler. Keşke eski günlerine dönse bizde yeniden kullanmaya başlasak. ben A9 ile HTCyi kullanmayı bıraktım onunda indirimden almıştım. 2500 iken 1700e bulunca aldım yoksa almazdım.

Şu anda çevrimiçi