REKLAMLAR
REKLAMLAR

HTC One M8'e ROM yükleme

90turk

Üye
Cihaz
htc one m8
Selam
Siteniz çoğu site gibi karma-karışık değil, bir sürü gereksiz şeyi okumak zorunda kalmıyoruz. Fakat ben 1 haftadır M8 telefona ROM yüklemek istediğim halde hala nasıl yapacağımı anlayamadım. Çünkü tam olarak nasıl yapıldığı anlatılmıyor. Tam anlatılmadığı için bir hafta da korka korka bişeyler yapmaya çalıştım. TWRP Recovery yüklemeyi başardım, Ancak bu seferde, burada verdiğiniz İngilizce sayfalı TWRP'nin sitesinden. Google çeviri kullanarak TWRP yükledim. Faka bu sefer mevcut ROM'un yedeğini almaya fırsat kalmadan telefondaki stock ROM'u sildim... Çünkü dokunmatik TWRP yüklemiştim, "wipe, "dalwik" vs sileyim derken, telefonun işletim sistemini silmişim.
Hadi diyelim ki TWRP başarılı bir şekilde yüklendli. Sonrasında neyi nasıl yapacağımda site de anlatılmıyor. Yaani telefonu ROM aatmadan önce "root"lamak gerekir mi? Yoksa bunu ataccağımız ROM mu yapıyor hiç emin değilim.
Rom yükleme igili verdiğiniz ROM'un adresi gibi linklerde bahsedilen dosya yok. Sonradan yüklenen Google uygulama sayfasında ise örneğin Android 9.0 ile ilgili 2 adet seçenek var ama hangisini yükleyeceğimiz belli değil.
Ben İngilizce bilmediğim ve telefona ROM'a yükleme işini tam bilmediğim bu siteye gelip vakit harcıyorum ama, burada da neyin nasıl olacağı tam anlatılmıyor. Hatta zaten başka sitelerde olan linkler için 3 adet yorum yazıp, 2 adet de konu açmak lazım.
İlk satırlarda hadi; "bu sitede gayet sade ve gereksiz yazı yorum vs okumuyoruz" demiştim amam; şu "2 adet konu açma" meselesi yine siteyi gereksiz başlıkların olduğu çöp haline getiriyor ve 21 küsur HTC sayfasında teke tek başlık aramak gerekiyor. Zaten başlıkları tek tek açıncada bilgisayar tarayıcısında yaklaşık 20-25 sayfa açılmış oluyor ve bilgisayar yavaşlıyor.
Yani sonuş olarak 1 haftadır ROm yüklemeyi deniyorum ama tıkandım kaldım. Diğer sayfaları bilmiyorum ama HTC m8'e sitenize bakıp ROM yüklemek mümkün değil.

REKLAMLAR

90turk

Üye
Cihaz
htc one m8
Hangi kaynaktan yararlanmıştınız?
Selam

M8 telefona Android 9.0 (Pie) yüklemek için şu konuya baktım:

Bu sayfada " bağlantıdan da Google Apps paketini indirin" isimli cümlede ki linke tıklayınca:
...sayfası açılıyor.

Bu sayfa da;
"Platform - Android - Variant"
şeklinde bazı seçenekler var. Bunların hangisini, neye göre işaretlemem gerekiyor? Yani, ilgili yazıda hangi kutucukları işaretlemem gerektiği açıklanmamış.

Sitenizde M8'e ROM yükleme ile ilgili, genel olarak konu başlıkları açılıp, linkler verilerek kabaca anlatılmış. Lakin link sayfalarını açtığımızda, bu örnekte de olduğu gibi bazen ilgili sayfa içeriği değişmiş olabiliyor. M8'e rom yükleme ile ilgili konularda, 2-3 tane de ölü link veya konuda bahsedilen ayrıntıların olmadığı değişmiş sayfa vardı, ama şu an için vaktim olmadığı için, kontrol edip buraya yazamıyorum. Müsait olunca diğerlerine de bakar yazarım.

Teşekkür eder, iyi günler dilerim
Saygılarımla

REKLAMLAR

90turk

Üye
Cihaz
htc one m8
(Devamı)
Ayrıca; yine konu içinde "Öncelikle Lineage OS 16 custom ROM paketini indirin" 'e tıklayınca
sayfası açılıyor ve ilgili Rom'u indirmek indirmek için yönetici iznini beklemek gerekiyor. Ve bunun için 3 faydaı mesaj yazıp 2 faydalı konu açana kadar yaklaşık 7-10 gün geçiyor. ( Bu arada kimi kullanıcı da sadece laf olsun diye olmadık yerlere konu ile alakası olmayan şeyler yazdığı görülüyor. Örneğin bir kullanıcı, M8 sayfasına Casper ile ilgili bir şeyler yazmıştı)
Neyse...
Ben yine sizin sitedeki başka bir konudan uzun okumalar sonrasında;
sayfasına ulaşabildim de, yönetici onayını beklemeden, Anrdoid 9.0'ın son sürümünü indirebildim.

Şu an sadece sırasıyla;
1- root izni için "SuperSu" yükleyeceğim.
2- Rom'u yükleyeceğim
3- "Google Apps" paketini yükleyeceğim.

Ve anladığım kadarıyla bunları önce SD karta atıp, sonra TWRP recovery ile telefona kuracağım.
Fakat şu an, üstte bahsettiğim belirsizilikten dolayı GoogleApps paketini nasıl seçeğimden emin olmadığım için beklemedeyim.

Gereksiz yere, bu kadar çok lüzumsuz satır yazı yazmak istemezdim. Ama "M8'e ROM yükleme" sayfalarında daha detaylı anlatım yapılsa, bu kadar gereksiz satıra hiç gerek kalmayacak.

REKLAMLAR

REKLAMLAR

REKLAMLAR

REKLAMLAR

Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.