Huawei P20 Pro'da eRecovery yazılım hatası

damat55

Üye
Yer
Samsun
Cihaz
Huawei P20 Pro
Herkese kolay gelsin ustalar. Benim sorunum internette araştırdığım kadarıyla binde bir rastlanan bir durum. Tıkır tıkır çalışan cihazım 3 gün önce kendiliğinde birkaç kez yeniden kapanıp açıldıktan sonra sonunda Huawei logosunda takılı kaldı. Kendim açma kapama düğmesinden kapatıp açarken sürekli logoda takılı kaldı. Sonra internette Cache silmek ve hard reset yapmak için tuş kombinasyonunu gördüm ve cache silme işlemini uygulayıp cihazı yeniden başlattım. Cihazım hemen sonrasında logoda takılmadan açıldı. Fakat bu sefer aylar öncesinde kullandığım arka plan ile karşılaştım. Hiç bir uygulama yüklenmeden cihazım açılmıştı. Şu an cihazımda hiç bir app ne görünmekte ne de çalışmakta. yukarıdakı kısa yol tuşlarını alta çekerek açabiliyorum. Oradan bulunan herşey çalışmakta. Ayarlara girip uygulamarın listesini görebiliyorum. Sistem bilgileri (EMEI,vs.) hepsi mevcut. Fakat Sistem güncellemesine tıkladığımda hiç bişey olmuyor. Hesaplara girdiğimde gmail hesabım gözükmekte fakat burada da bir değişiklik yapamıyorum. Şu an elim kolum bağlanmış durumda. Arama geliyor fakat ben arayamıyorum çünkü uygulamalara giremiyorum. Ana ekran boş olduğu için bazı yerlere bastığımda bu uygulama yüklü değil mesajı geliyor alt kısımda. Yabancı forumlarda araştırmasını yaptım. Sadece İngilterede bir kez mezdana gelmiş, ona da kimse yardım edememiş :=) Bugün Huawei teknik servisle görüştüm, yazılımsal bir hata gibi duruyor dediler, başka da birşey yok. Servise göndersem içindeki tüm resim ve videolar gidecek. Daha geçen hafta düğümüz vardı. Bu kadar önemli olmasaydı çoktan fabrika ayarlarına çevirmiştim ama işte.. Bir umut. Bana yardımcı olabilen biri varsa Allah şimdiden razı olsun diyorum. İşiniz rast gitsin.

ROJMAR_RD

Uzman
Yer
Diyarbakır
Cihaz
Samsung Galaxy M20
Aslında bir yol var , TWRP yardımıyla sisteminizi eski bir zamana yükleyebilirsiniz mesela sorunun cıkmadığı bir güne TWRP yüklemeyi bilmiyorsanız bu size yardımcı olacaktır.

damat55

Üye
Yer
Samsun
Cihaz
Huawei P20 Pro
Tesekkür ederim kardesim. Cihazi Huawei Servisine verdim, her türlü yöntemi denediler fakat cihazin ne bellegine girebildiler ne de kurulum yapabildiler. Sifirlamaktan baska bir care yoktu ve öyle de oldu. Cihazi sifirlarken de yazilimi tekrar yüklemesi gerekiyordu. PCye baglamadan hard reset mümkün olmadi.
Cihazi yeniden kurduktan bir gün sonra bootloop yapti. Yeniden takildi. Cihaz acilmiyordu. Bu sefer cihazi aldigim yerle irtibata gectim ve durumu izah ettim, cihazi kapidan aldilar ve bugün eve bir paket gelmis. Isten sonra bakacagim. Ya cihazi tamir ettiler ya da yebi bir cihaz gönderdiler. En kötü ihtimal onlar da sifirlayip gönderdi ama bu sefer ben bunu kabul etmeyecegim. Her an cökme ihtimali olan bir cep telefonunu hic birimiz kullanmak istemeyiz degil mi? Ne yaptiklarini merak edenlere bildirebilirim. Herkese kolay gelsin.

Şu anda çevrimiçi