REKLAMLAR

Huawei P9 Lite'a Android 8.0 Oreo ile gelen yenilikler

5.00 yıldız(lar) 2 değerlendirme
Cihaz
Huawei p9lite
Herkese merhabalar, P9 lite 2017 (p8 lite 2017) pralx1 model telefonuma android 8.0 güncellemesi geldi. C432(avrupa) bölge kodlu cihaz için. C464 türkiye bölge kodu olan telefona daha güncelleme gelmemiş nereden biliyorsun derseniz evde aynı telefondan iki tane var, biri c432 kodlu yazılıma sahip, diğeri c464 kodlu yazılıma sahip iki cihazda pra-lx1 model.

Malum benim telefonum bir ara bozuldu, daha doğrusu costum rom atayım derken telefonum servislik olmuştu açılmıyordu,
Bu bağlantı adresini görmek için yetkiniz yok. Giriş yapın veya üye olun.
bu açtığım konuda, telefonumu nasıl düzelttiğimi 6. postta bulabilirsiniz ve telefonum c464 bölge kodundan c432 bölge koduna geçmişti iyiki de geçmiş bir sürü özelliği aktif olmuştu, neyse konuya dönecek olursak gelen güncelleme ile;

Gelen özellikler, benim gezerken fark ettiğim diyelim;

Emui 5.x.x olan sürüm 8.0.0 oldu,
Wifi arama voWİFİ ve voLTE özelliği geldi (benim için hayat kurtaran bir özellik evimde telefonum çekmiyor bu sayede artık, rahat rahat evimde telefon görüşmesi yapabileceğim),
Telefonla arama yaparken hangi hat özelliği aktif ise o arama butonunda belirgin görünüyor wifi, voLTE ya da normal simge,
Ekran ayarlarında ekran çözünürlüğü hd 1280x720 yada fhd 1920x1080 yapma,
Gamesuite özelliği, oyun performansını arttıran özellik, ve tüm bildirimleri gizler(önemli olanlar hariç arama mesaj düşük pil),
Açık veya kapalı şarj olma animasyonu değişmiş,
Ana ekran simgeleri default olarak yuvarlak olmuş, tema ile tabi ki değişiyor,
Ayarlar arayüzü daha derli toplu,
Sistem daha stabil çalışıyor, telefon daha akıcı olmuş.

Gelen güncelleme 2.4 gb kadar, güncellemeyi kurduktan sonra değişik bir yazı fontu ile karşılaştım ve ayarlarda yazı fontu değiştirme kısmı yoktu, neyse ki emui 5.x.x font enabler apk ile o kısmı aktif hale getirdim. Ve daha iyi yazı fontu kullanmaya başladım.
voWİFİ ve voLTE için iki resim atıyorum sadece, ikiden fazla resim ekleyemediğim için, fazla resim atamıyorum.

IMG_20180714_225800.jpg IMG_20180714_225826.jpg

REKLAMLAR

REKLAMLAR

Konuyu görüntüleyenler (Toplam: 5)

REKLAMLAR

Aile Bilimi

• Bebeklerde kitap seçimi
    Zamane ebeveynleri, bebeklerinin ileride daha zeki ve başarılı olması için birçok yola başvuruyor. Bunlara bebeklik döneminde seçilen kitaplar da dah ...
  • Makarna salatası tarifi
    Makara salatası lezzeti ve kolay yapımıyla ziyafet sofralarının vazgeçilmezlerindendir. Küçük büyük herkesin severek yediği, makarna salatasını, zevk ...
  • Kurumuş rimel nasıl düzeltilir?
    Makyajın vazgeçilmez parçası olan rimel, maalesef kullanmaya başladıktan bir süre sonra kurumaya başlar. Makyaj malzemelerinin zaten belli bir ömrü o ...