Advertisement

iPhone 6 ekran değişimi

cepmarket.com.tr

Onaylı Teknik Servis
Cihaz
iphone 7
iPhone 6 Ekran Değişimi

Bu makalemizde Apple iPhone 6 ekran değişimi konusuna değineceğiz. Apple'ın başarılı akıllı telefonlarından iPhone 6 bugün hâlâ sevilerek kullanılmaya devam ediyor. Öyle ki son olarak piyasaya sunulan 8 serisi iPhone'larda bile tasarım anlayışının sürdürüldüğüne şahit olduk.
Apple iPhone 6 ekran değişimi 139 TL’dir.

Tüm modellerin ekran değişimi ücretlerini görmek için buradaki web sayfamızda göz atabilirsiniz. CepMarket herkese kırıksız ekranlar diler!

iPhone 6 LCD değişimi işlemine geçmeden önce bir güvenlik önleminden bahsedelim. Bildiğiniz gibi akıllı telefonlar lityum iyon bataryalara sahipler. Bunlar dolu olduklarında aldıkları darbeler karşısında yanabilir ya da patlayabilir. O nedenle pilinizin en fazla yüzde 20 gibi düşük bir şarj seviyesinde olmasını sağlayın.

Adım 1 — Pentalobe Vidalar

Tüm işlem önce şarj yuvasına paralel bulunan pentalobe vidalarının yerinden çıkarılmasıyla başlıyor. Ardından pena gibi ince ve yassı bir alet yardımıyla ön panel kasadan ayrılıyor.

1*FISGYRreeYB1Gt594ycvjw.jpeg

1*DcJFaNKnkLdC6TDGX6U-ZA.jpeg

Adım 2 — Ön Panel

İşaretli metal çerçeveyi yerinden çıkarın. Şimdi mantıksal karta tutunan ekran, ön kamera ve home tuşlarını bağlantı yerlerinden ayırın. Böylece panelin sökülebilmesini sağlayın. Kabloların bağlantı noktaları anakart üzerinde ve paraleldir.

1*gNQoS4q_pf0fFi121GRwiA.jpeg

1*g50XAE-7_yYNYg3iAiNj1g.jpeg

Adım 3 — Ana Ekran Tuşu

Ön kamera serbest kaldığında artık ana ekran tuşunu sökmeye başlayabiliriz. Yine koruyucu metal katman dışarı alınarak home tuşuna daha rahat ulaşılması sağlanıyor. Sonrasında panel ile home tuşu arasındaki iki kilit açılıyor ve tuş artık çıkartılabiliyor.

1*vw1B9OwZM4V98jPyR8_-ow.jpeg

1*lWUhPhLWvQKGnFA51eGosw.jpeg

Adım 4 — LCD Ekran

Kırık ya da çalışmayan LCD ekranın ön panelde ayrılması gerekmektedir. Bunun için işaretli altı adet vida sökülür.

1*B-AhkzMR7kt45iRPpbQcMw.jpeg

Adım 5 — Kilit

Ardından LCD ekranı tamamen çıkarabilmek için fotoğrafta işaretli olan kilit mekanizması yerinden ayrılır.

1*bg5owZZoHsZBz0cSZOeSTw.jpeg

1*a7qeztgE-3iSixbpAoy6_Q.jpeg

Adım 6 — Yeni Ekran

Yeni LCD ekranımız eski panele yerleştirilir. Bunu yaparken fotoğraftaki hizalamaya göz atabilirsiniz.

1*Zo7UMUyfZNeSi-r6kJBgLA.jpeg

1*2X0gFz91xB6nYOCLSiaBvw.jpeg

Adım 7 — Montaj

Şimdi her şeyi başa sarma zamanı; önce LCD ekran panele sabitlenir. Ardından home tuşu yerine oturtulur ve metal katmanı üzerine getirilerek vidalanır.

1*uzANu5SoJYW-x4e0ZCaaoQ.jpeg

1*5m7R-Z8ytExsioc00f2hpw.jpeg

Adım 8— Ön Kamera

Ön kameranın yeni ekrana aktarılması gerekmektedir. Bunun için home tuşuna benzer bir adım izlenir. Son olarak vidalanarak sabit durduğundan emin olunur.

1*D4aQZFht5UXLrP9eNdurTw.jpeg

1*N3WBy83Ak_KLTaAUxxyuKw.jpeg

Adım 9 — Bağlantı Kabloları

Ön paneli gövdeye bağlamak için ilk adımda yapıldığı gibi ekran, home butonu ve özçekim kamerasına ait kablolar anakarttaki yerlerine takılır.

1*B1qdTXHCem9adwWJpVhw7A.jpeg

Adım 10 — Test

Bu kabloların hasar almasını önlemek adına metal çerçevenin yerine yerleştirilmesi unutulmamalı. Bunun ardından sıra arka kapağı kapatmaya geliyor. Son olarak pentalobe vidalar yerlerine takılıyor ve cihaz test edilmeye hazır.

1*a45jsm_1Edq5yj1Zl9hhyg.jpeg

Adım 11 — Sonuç

iPhone 6 ilk kez açılır ve ekranın tüm dokunmalara olması gerektiği gibi tepki verip vermediği ölçülür.

1*mznYvE-PRzNwPhpzBUUMHg.jpeg

CepMarket kırıksız ekranlar diler!

iPhone 6 ekran değişimi hakkında bilinmesi gerekenler bunlardı. Konu hakkında soru ve görüşleriniz için yorum bırakabilir, dilerseniz mağazamızla irtibata geçebilirsiniz. Ayrıca hazırlamış olduğumuz öğretici videoya göz atmayı unutmayın.

akillitelefon-png.2776
cepmarket-png.2775

İletişim Bilgileri
Bize haftanın iş günleri saat 09:00 – 20:00 arasında ulaşabilirsiniz.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.