Advertisement

iPhone 6 ön cam değişimi

cepmarket.com.tr

Onaylı Teknik Servis
Cihaz
iphone 7
iPhone 6 Ön Cam Değişimi
CepMarket olarak iPhone 6 ön cam değişimi nasıl yapılır bu yazımızda açıklıyoruz. Ön camlar tamirleri zor bileşenlerin başında geliyor. Bunun birçok farklı nedeni var. Ancak sıradan bir kullanıcı için yapılması güç bir işlem. Bir takım profesyonel ekipmanlara ve özel gereçlere ihtiyaç duyuluyor.
iPhone 6 Ön Cam değişimi 139 TL’dir.

Kadıköy'deki CepMarket mağazamızda iPhone 6 ön cam değişimi işlemini 20 dakika içerisinde tamamlıyoruz. Siz lobimizde beklerken telefonunuz tamir edilmiş oluyor. Cihazı teslim aldığınızda dilediğiniz kadar kontrol edebiliyorsunuz. Diğer ekran ve ön cam değişimi fiyatlarımıza göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Şimdi dilerseniz iPhone 6 cam değişimi adımlarına geçelim.

Adım 1 —LCD’nin Ayrılması

Panel ayırma makinesi ve ince ip ya da benzeri bir gereç yardımıyla LCD, kırık ön panelden alınır.

1*kdrzCEKmBTAB_P1Bg9EXyQ.jpeg

Adım 2 —LCD’nin Hazırlanması

Ekran temizlenerek yeni panele takılmak üzere hazırlanır. Bunun için özel bir iPhone 6 kalıbından faydalanılır. Panelin yerine oturduğundan emin olmak için ters çevrilerek bastırılır ve işlem tamamlanır.

1*AH_q1CV2ZNa2Qlg3VC9SVg.jpeg

Adım 3 — Ekran ve Home Tuşunun Panele Vidalanması

LCD yerine yerleştikten sonra birbirine paralel 6 vida yuvası yardımıyla ekran panele sabitlenir. Ardından ana ekran butonu yeni panele aktarılır. Metal çerçeve yerleştirilir ve panele vidalanır.

1*RlS81hipVsRM7n7TiEhFIA.jpeg

Adım 4 —Ön Kameranın Takılması

Sonrasında ön kamera yerine yerleştirilir. Tüm bileşenler takıldıktan sonra metal çerçeve ile vidalanarak kameranın sabitlenmesi sağlanır.

1*QtzK72ZBDKY8qtwxmdqEXg.jpeg

Adım 5 — LCD, Ana Ekran ve Ön Kamera Kablolarının Bağlanması

Home tuşu ile ön kamera takıldıktan sonra panel artık anakarta bağlanabilir. Bunun için ön panelde serbest biçimde duran üç kablo anakarttaki yerlerine takılır. Yuvaların üçü de birbirine paralel şekildedir.

1*KRbTtz1sgDmueAxLtxDJ-w.jpeg

Adım 6 —Arka Kapağın Takılması, Pentalobe Vidalar ve Mutlu Son!

Her şey yerine oturduktan sonra arka kapak kapatılır. Ardından şarj yuvasının iki yanında yer alan pentalobe vidalar takılır. Cihaz ilk kez çalıştırılır.

1*ogTHgs5HC6Pv8mXuxCQ4xQ.jpeg

Ve Mutlu Son! iPhone 6 ön cam değişimi artık tamamlandı. Cihazınız şimdi ilk günkü haliyle kullanıma hazır!

CepMarket kırıksız ekranlar diler!

akillitelefon-png.2776
cepmarket-png.2775

iPhone 6 ön panel değişimi için dilerseniz CepMarket kanalımızda yayımlanan aşağıdaki videodan yardım alabilirsiniz.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.