Advertisement

iPhone 8 ekran değişimi

cepmarket.com.tr

Onaylı Teknik Servis
Cihaz
iphone 7
iPhone 8 Ekran Değişimi

CepMarket olarak bu makalemizde iPhone 8 ekran değişimi nasıl yapılır bunu anlatıyoruz. iPhone 8 ekran tamiri veya iPhone 8 LCD değişimi noktasında birçok farklı adımın takip edilmesi gerekiyor. Bunlara ana ekran tuşunun sökülerek yeni panele taşınması ve ön kameranın yine eski şasiden çıkarılması örnek gösterilebilir.

• Apple iPhone 8 ekran değişimi 229 TL’dir.

Buraya tıklayarak hazırlamış olduğumuz Ekran Değişimi Fiyatları sayfamıza göz atmayı unutmayın. Şimdi dilerseniz iPhone 8 ekran tamirine geçelim. CepMarket herkese kırıksız ekranlar diler!

Adım 1 —  Pentalobe Vidalar ve Ön Panel

Her telefon tamirinde olduğu gibi lityum bataryalara öncelik tanınması gerek. Bu bataryalar dolu olduklarında alev almaya ya da patlamaya daha eğilimlidir. Şarjınızın en fazla %25'i geçmediğinden emin olun. Ardından cihazınız kapatın ve resimde gösterilen iki pentalobe vidayı sökmeye başlayın. Pena benzeri bir araç yardımıyla panel ile gövde arasında bir aralık oluşturun. Vantuz yardımıyla paneli rahatça yukarıya kaldırın.

1*AjZknaJqw_H5FXW-qZINTQ.jpeg
1*24snNwE7kYShV1W15agtzA.jpeg
1*8PXkMin1oxRy7S4vaN6iuQ.jpeg

Adım 2 —Ekran ve Batarya Bağlantıları

Panel açıldığında böyle bir manzarayla karşılaşacaksınız. Üstteki son resimde görülen dört adet vidayı sökerek altından çıkan pil konnektörünü ve LCD bağlantı kablolarını kolayca yerinden ayırın. Aşağıdaki kırmızı ve turuncu oklar bu kablolara işaret etmekte. Sonrasında ön kamera tarafına geçerek metal koruyucuyu tutan üç vidayı çıkartın.

1*43sYjbCZi-dukwZuDNBgGw.jpeg
1*Bexa_wAcNRFbnZrQDrD7kA.jpeg
1*nFRXMwHNC6CW5U4xqpQHpA.jpeg

Adım 3 — Ön Kamera

Metal çerçeve çıktıktan sonra ön paneli gövdeye bağlayan son kablo da serbest kalacak. Ardından ön kamerayı saran koruyucu metali sökmeye başlayabilirsiniz. Dört vidayla tutulmuş olan bu metal çıkarıldıktan sonra düğümlerini yuvalarından geçirerek serbest kalmasını sağlayın. Bu kamerayı daha sonra ana ekran tuşunda olduğu gibi yeni panele taşıyacağız.

1*MBUkJ3SNr4Tzl6d54H_khw.jpeg

Adım 4 — Pentalobe Vidalar ve Ön Panel

Ön kamera tamamlandıktan sonra şimdi ana ekran tuşuna geçebilirsiniz. Yukarıdaki ikinci resimde görüldüğü üzere dört vidanın sökülmesi ve ardından ana ekran butonunun bağlantısının ince uçlu bir tornavida yardımıyla yerinden kaldırılması gerekiyor.

Çıkarılan home tuşunu bir kenarda saklayın. LCD ekranın sökülmesi için aşağıdaki görselde olduğu gibi birbirine paralel altı vida çıkarılıyor. Sonrasında metal kısım biraz zorlanarak yapışkandan ayrılması sağlanıyor.

1*ENAucmt6naVZ0G-Shet88A.jpeg
1*sMFDFFOY2lL5DLcM3rZHpg.jpeg
1*UjWTMuS2YbAqA6pnnG-_YA.jpeg

Adım 5 —Mutlu Son!

LCD ekran yeni panele aynı adımlar izlenerek takılır. Diğer buton, modül ve lensler yine eski panelden çıkarıldıkları gibi yeni panele yerleştirirler. Arka kapak takılır ve iPhone 8 ekran değişimi işlemi tamamlanır!

SMFVFRMBJO5icSHO.medium

CepMarket kırıksız ekranlar diler!

Tüm bilinmesi gerekenler işte bu kadar! iPhone 8 akıllı telefonunuzu şimdi ilk günkü halinde kullanmaya devam edebilirsiniz. Aşağıda hazırlamış olduğumuz öğretici videoya da göz atmayı unutmayın.

akillitelefon-png.2776
cepmarket-png.2775

İletişim Bilgileri
Bize haftanın iş günleri saat 09:00 – 20:00 arasında ulaşabilirsiniz.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.