Advertisement

iPhone 8 Plus ön cam değişimi

cepmarket.com.tr

Onaylı Teknik Servis
Cihaz
iphone 7
iPhone 8 Plus Ön Cam Değişimi

iPhone 8 Plus'ın ekranı Apple'ın bir süre önce geliştirmeye başladığı Sapphire isimli cam koruyucu tabaka ile güçlendiriliyor. Yine de çoğu akıllı telefon gibi iPhone 8 Plus'ın ön camı da diğer cihazlardan daha az kırılır değil. Bu nedenle kullanıcılar iPhone 8 Plus ön cam değişimi nasıl yapılır ve iPhone 8 ön cam değişim ücreti nedir merak ediyorlar. Şimdi dilerseniz adımlara geçelim.
Apple iPhone 8 Plus ön cam değişimi 350 TL’dir.

Tüm modellerin ekran değişimi ücretlerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

1*3GrRzN5-bwWnPTVlE3IPIQ.png

Adım 1 — LCD Ekran

iPhone 8 Plus ön camı cihazdan ayrıldıktan eğer sonra LCD ekran işlevselliğini sürdürüyorsa bu yeni panele aktarılır. Bunun için özel bir kalıptan yardım alınarak LCD, ön panelin üzerine yerleştirilir.

1*CFLVAZUahmnnObhdAavIkQ.png

Adım 2 — Ön Panel

Panel ile LCD'nin oturduğundan emin olduktan sonra özel bir ekipman yardımıyla iki parçanın birbiriyle daha iyi birleşimi sağlanır.

1*tMV0EOPR9k3GK58Orkszqg.png

Adım 3 — Montajlama

Ön panelin gövdeye takılması noktasında panelden gelen üç adet kablonun anakarta bağlanması gerekir. Bu kablolar sırasıyla ana ekran tuşu, LCD ve ön kameradır. Serbest halde duran kablolar fotoğrafta görüldüğü gibi birbirine paralel yuvalara yerleştirilir.

1*gYD3FY4hyXFik7KcoyaqkQ.png

Adım 4 — Anakart Kabloları

Kablolar anakarta bağlandığında cihaz artık çalışmaya hazır demektir. Eğer batarya en başta yerinden sökülmediyse arka kapak doğrudan kapatılır ve şarj soketinin her iki yanındaki pentalobe vidalar yerlerine yerleştirilir. Ardından cihaz çalıştırılarak ekran test edilir.

1*Rh96iwOo_zoSjHEOmv-o3g.png

CepMarket kırıksız ekranlar diler!

iPhone 8 ön cam değişimi fiyat ve diğer noktalar hakkında bilinmesi gerekenleri aktardık. Merak ettiğiniz daha fazla şey varsa bize ulaşabilir veya aşağıda hazırlamış olduğumuz YouTube videomuza da göz atabilirsiniz.

akillitelefon-png.2776
cepmarket-png.2775

İletişim Bilgileri
Bize haftanın iş günleri saat 09:00 – 20:00 arasında ulaşabilirsiniz.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.