Advertisement

İtalyan Dizileri Önerilerim

nexfox

Üye
Katılım
11 May 2019
Mesajlar
1
Tepki puanı
0
Cihaz
İphone 5s
Liste İtalya dizileri arasında en sevilen ve en beğenilen dizilerden seçilmiştir.

Medici, Masters Of Florence
2016
Türü: Gerilim, Dram, Tarihi
Bölüm Sayısı: 1. Sezon 8
italyan%2Bdizileri.jpgMedici, Masters Of Florence Konusu
İtalyan dizileri arasında en beğenilen dizi konusu Floransa'da 15. yüzyılın başlarında geçen siyasi bir aile dramıdır. Giovanni'nin ölümünün ardından oğlu Cosimo de Medici fevkalade zengin, köklü bankacı hanedanlarının başına geçer. Cosimo babasının öldürüldüğünü düşünmektedir. Bu sırrı gün ışığına çıkarmalıdır. Bu iş için çalışmalara başlar ve bir yandan da ailesinin zenginliğini ve gücünü kontrol etmelidir. Dünya televizyonlarında verilen ve çok ilgi gören İtalyan dizileri arasında en bilinenlerindendir.

Suburra
2017
Türü: Dram, Polisiye, Gerilim
Bölüm Sayısı: 10
italyan%2Bdizileri.jpg


Suburra Konusu
İtalyan dizileri arasında çok beğenilen dizi konusunu gerçek bir hikayeden alır. İtalyan dizisi yeni çekilmiş olmasına rağmen tüm Dünya'nın konuştuğu güçlü bir yapımdır. Roma yakınlarındaki bir sahil kenti olan Ostia'nın kumar ve suç dünyasının merkezi haline getirilişini sürecinde yaşananları anlatıyor. Roma kilisesi, Devlet, toprak sahipleri, yeraltı dünyası, politikacılar ve suç örgütleri gizli bir savaş içerisindedir. Bu gizli savaş içerisinde kalan halk zor günler yaşamaktadır. Bu savaş içerisinde kalan 3 genç adam, en derin arzularını elde etmek için ittifaklar kurmak zorunda kalırlar. Mafya hesaplaşmaları ve hırsın ön planda olduğu dizi çok sevilerek seyredilmektedir.

Boris
2007-2010
Türü: Komedi
italyan%2Bdizileri.jpg


Boris Konusu
Gli Occhi del Cuore 2 (Eyes of the Heart 2) adında kötü kalite bir dizinin setinde geçen olayları anlatan dizi bu tür diziler ile dalga geçen tam bir komedi dizisidir. Tamamen kendini düşünen oyuncular, nevrotik bir yönetmen, kokain bağımlısı bir görüntü yönetmeni, iki yüzlü bir yapımcı ve köle gibi çalıştırılan asistanları konu alarak çekilen dizi yayınlarda yanlış olan her şeyle dalga geçiyor. Boris politikanın dizilere yansımasını, birbirini kopyalayan dizileri, yönetimsel müdahaleleri izleyicilerin kendilerinin görmesini sağlayan komik bir dizidir. Bir çok ülkede de yayınlanan dizi çok sevilen İtalyan dizilerindendir.

Romanzo Criminale
2008-2010
Bölüm Sayısı: 12
Türü: Mafya, Aksiyon,
italyan%2Bdizileri.jpg


Romanzo Criminale Konusu
İtalyan ceza hakimi Giancarlo De Cataldo’nun romanından film yapılan ve aynı isimle diziye çevrilen dizi yayınlandığı dönemde ekrana girer girmez ülkenin kültleri arasına girmiştir. Roma'ya hakim olan eroin kaçakçılığı yapan bir mafya örgütünü konu almaktadır. Bu çete üç arkadaş tarafından yönetilmektedir. Dizinin baş rol oyuncuları Libanese (Francesco Montanari), Freddo (Vinicio Marchioni) ve Dandi (Alessandro Roja) oynamaktadır. Çete İtalya'nın en güzlü mafya ailesi ve Sicilya Mafyasıyla da eroin akışı için savaş vermektedir. Bu mafya çekişmesi arasında polis kuvvetlerinden Komiser Scialoja (Marco Bocci) ve İtalyan gizli servisi çetenin peşine düşerek onları çökertmeye uğraşıyor. 1970-1990 yıllarında ülkede adını duyuran Banda della Magliana (Magliana Gang) hadisesinden ve gerçek olaylardan esinlenerek konuya alınmıştır. Tam bir mafya dizisi olan dizi çok ilgi gören en bilindik İtalyan dizileri arasındadır.

Kaynak: https://www.kadinvsaglik.com/2018/03/italyan-dizileri.html
 

oenes

Üye
Katılım
13 May 2019
Mesajlar
5
Tepki puanı
0
Cihaz
nexus 5
neden özellikle italyan farklı ülkelerin de dizilerini önerirsen dıkkate alabilirim
 


Şu anda çevrimiçi

Üst