Jailbreak Yapmanın Yararı ve Zararı Nelerdir?

Deniz

Üye
Merhaba, iPhone 6 kullanıyorum ilk defa Jailbreak yapacağım. Yararları elbette belli yani daha fazla programa ulaşmak falan. Peki zararları nedir? Pili azaltır mı mesela?

djeyuprap

Üye
Bir hafta kullan ondan sonra yaparsın ama nereden böyle bir yola başvuruyorsun bilmiyorum jbli olanlar Çin malı gibi oluyor menüler arayüzler bir acayip bence kendi orjinal haline bırak birde garanti dışı felan olup seni uğraştırırsa sıkıntı olabilir

gurkan

Üye
En bilinen zararı garantisi gidiyor.Jailbreak yapılmışken telefon bozulursa büyük sıkıntı olur.Onun dışında bir sorun olmaz bence.

djeyuprap

Üye
En bilinen zararı garantisi gidiyor.Jailbreak yapılmışken telefon bozulursa büyük sıkıntı olur.Onun dışında bir sorun olmaz bence.
zaten bu dediğin büyük bir sorun :D benim iphone 6 olsa böyle şeyi hiç düşünmem orjinal hali en iyisi

BurakUtas

Üye
Bir hafta kullan ondan sonra yaparsın ama nereden böyle bir yola başvuruyorsun bilmiyorum jbli olanlar Çin malı gibi oluyor menüler arayüzler bir acayip bence kendi orjinal haline bırak birde garanti dışı felan olup seni uğraştırırsa sıkıntı olabilir
Çin mali gibi oluyorsa bu senin uyguladığın efekt ve temalar yüzünden oluyordur. Sırf ucretli uygulamalari ücretsiz indirebilmek bile jailbreaki tercih etmeye yeter.

Yer
İstanbul
Jail break cihazı garanti dışı bırakan bir uygulama. Bataryanın daha kısa bitmesi gibi bir etkisi yok, bu kullanım alışkanlığınıza ve ayarlarınıza bağlı olarak değişkenlik gösteren bir durum. iPhone üzerinde daha fazla kontrol, AppStore'da bulunmayan uygulama ve tweak'ler gibi daha bir çok avantajı var. Ancak bir iPhone kullanıcısı olarak bugüne kadar gerek görmedim.

Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.