Advertisement

Lenovo P70'de Şu an ağa bağlanamıyor hatası

umutk

Üye
Cihaz
Lenovo-P70
Lenovo P70 kullanıyorum. Telefonu 2 yıldır bozuk diye kenarda tutuyordum. 1 hafta önce içini açıp bataryasını değiştirdim. Telefon açıldı fakat şarj alıyormuş gibi gösterdiği halde yavaş yavaş pili düşüyor ve en sonunda kapandığında power tuşuna her basışımda telefon kendini titretiyor ama asla görüntü vermiyordu. 2 gün önce şarj entegresini ve pilini iade edip aynı yerde yenisiyle değiştirttim. Yine düzelmedi. Bugün tekrar gittim. Ana karta voltmetreyle elektrik mi verdi ne yaptıysa şarj almaya başladı. Fakat sonradan farkettim ki bu sefer de simkartı okuduğu halde "hizmet yok" hatası vermeye başlamıştı. Az önce telefonu tekrar söktüm simkart yuvalarını tinerle sildim sim kartı anakartı kapamadan önce simkart yuvasına oturttum. Son yarım saattir 3g çekiyor ama ara sıra tekrar "hizmet yok" hatası vermeye başlıyor. Kullanılabilir ağlar kısmında da 4G seçeneği olmasına rağmen "Şu an ağa bağlanılamıyor" hatası veriyor. Son 3 yıldır akıllı telefon kullanmıyorum. Bu gece bunu çözemezsem bir 3 yıl daha kullanmayacağım. Bunlar hep amiral gemisi telefon markalarının oyunları yemezler.

telefonkurdu

Yönetici
Yer
İzmir
Cihaz
General Mobile GM 8 - General Mobile GM 9 PRO
İllaki telefonu sıfırlamışsınızdır ama Hard reset (recovery menüsünden sıfırlama) sonrası da sorununuz devam etti mi? Ona göre derinlemesine araştırma yapacağım.

umutk

Üye
Cihaz
Lenovo-P70
İllaki telefonu sıfırlamışsınızdır ama Hard reset (recovery menüsünden sıfırlama) sonrası da sorununuz devam etti mi? Ona göre derinlemesine araştırma yapacağım.
Entegre değiştirmeden önce hard reset atmıştım ama sim kart sorunu yaşadıktan sonra hard reset denemedim. şimdi deniyorum. sorun çözülmezse bildireceğim.

Hard reset şimdi denedim. Recovery seçeneğini seçtiğim gibi ekran karardı. Görüntü gelmeme sorunu tekrar başladı... Power tuşuna bastığımda telefon titriyor ama görüntü yok. Hatta şu an yaklaşık 15 saniyede bir titremeye başladı telefon...

telefonkurdu

Yönetici
Yer
İzmir
Cihaz
General Mobile GM 8 - General Mobile GM 9 PRO
Deneyin bu arada eskiden bulunduğunuz yerde 4G çekiyordu dimi buna da dikkat edin, malum bazı noktalarda şebeke algılanmayabiliyor. Ayrıca eğer bu da olmazsa bana kalırsa antenlere baktırın.

umutk

Üye
Cihaz
Lenovo-P70
Deneyin bu arada eskiden bulunduğunuz yerde 4G çekiyordu dimi buna da dikkat edin, malum bazı noktalarda şebeke algılanmayabiliyor. Ayrıca eğer bu da olmazsa bana kalırsa antenlere baktırın.
Hard reset şimdi denedim. Recovery seçeneğini seçtiğim gibi ekran karardı. Görüntü gelmeme sorunu tekrar başladı... Power tuşuna bastığımda telefon titriyor ama görüntü yok. Hatta şu an yaklaşık 15 saniyede bir titremeye başladı telefon...

Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.