Advertisement

Lenovo Vibe S1 root yapma

BurakUtas

Üye
Yeni bir yazı ile daha karşınızdayım. Lenovo Vibe S1 Root Yapma işlemi için iki yöntemimiz mevcut. Haydi root işlemine başlayalım.

1. Yöntem: En etkili root erişimi sağlayan programlardan birini sizlerle paylaşacağım. Bu uygulamayı indirip hem bilgisayardan hem de telefonunuzdan yönergeleri izleyerek Lenovo Vibe S1 Root Yapma işlemini kolaylıkla tamamlayabiliriz. Linklerini aşağıda paylaşacağım. Telefondan işlemleri yapmak isterseniz eğer telefon uygulama linkini, bilgisayardan işlem yapmak isterseniz de bilgisayar uygulama linkini tercih edebilirsiniz.

Eğer ki 1. yöntem sonuç vermezse 2. yöntemi uygulayalım.

2. Yöntem: Bu yöntem karışık gibi görünse de adım adım anlatacağım yönergeleri en az %50 sarj ile takip ederseniz kolaylıkla Lenovo Vibe S1 Root Yapma işlemini başarılı bir şekilde tamamlayabiliriz.

Gerekli dosyalar:

Öncelikle telefonda USB hata ayıklama modunu açalım. Ayarlar - Hakkında'da bulunan yapım numarasına 7 kez tıklayalım. Geri tuşuna basalım ardından geliştirici seçeneklerini göreceksiniz. Geliştici seçeneklerine girelim. USB hata ayıklamayı aktif edelim.

Şimdi de adım adım yapılacakları sıralayalım:

1. LenovoVibe S1 sürücülerini ve Mediatek sürücülerini bilgisayarımıza yükleyelim.
  2. SP Flash programını ve Recovery programını ZIP'inden bilgisayarımıza çıkaralım.
  3. SP Flash programının ZIP'ten çıkan klasörünün içindeki flash_tool.exe uygulamasını başlatıp çıkan ekranda Scatter-loading sekmesine tıklayalım. Ardından ZIP'ten çıkardığımız Recovery dosyasının içinde bulunan MT6752_Android_scatter.txt dosyasını seçelim.
  4. SP Flash programı ekranda açıkken CTRL + SHIFT + O kısayoluyla ayarlara girerek download sekmesinde bulunan USB Checksum seçeneğine tik atıp ekranı kapatalım.
  5. Ardından ana sayfada bulunan Download tuşuna basalım.
  6. Lenovo Vibe S1 cihazımızı kapatıp sonrasında USB kablo ile bilgisayarımıza bağlayalım.
  7. Bir süre sonra yükleme bittikten sonra Download Complete yazısını göreceksiniz. Cihazımıza recovery işlemi erişimi vermiş bulunmaktayız.
  8. Telefonumuzu yeniden açtıktan sonra SD kartımıza SuperSU uygulamasını kopyalıyoruz.
  9. Ardından ADB yükleyici programını kuruyoruz. C/Program Files (x86)Minimal ADB and Fastboot klasörüne shift tuşuna basılı tutarak sağ tıklıyoruz. Çıkan seçeneklerde komut penceresini burada aç diyoruz.
  10. Çıkan siyah ekrana adb reboot recovery yazıyoruz. Cihazımız kapanıp Recovery modda açılacaktır.
  11. Recovery menüsünde install from SD card seçeneğine tıklayalım. Ardından UPDATE-SuperSU-v2.46.zip dosyasını seçelim. Yükleme bittiğinde telefonumuz yeniden açılacaktır.

Lenovo Vibe S1 Root Yapma işlemimiz bu kadar. Yönergeleri doğru uyguladığınız takdirde hiçbir sorun ile karşılaşmayacaksınız.

Lenovo Vibe S1 Root Yapma işlemi hakkında sorularınız varsa bana buradan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki Root işlemi cihazınızı garantiden çıkarır.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeykrim.rootcheck&hl=tr Uygulaması ile cihazınızın Root işleminin başarısız mı başarılı mı olduğunu öğrenebilirsiniz.

lenovo.PNG lenovo 1.PNG

salturk49

Üye
5. sıkka kadar hepsını yaptım cıhaz acılmıyor pcde gormuyor yardım edermısınız

duman

Üye
Cihaz
lenova vibe s1
7 yi yaptıktan sonra telefon açılmıyor

bamufa

Üye
Cihaz