Operatör adını değiştirme

CYBERTROL

Üye
Merhaba arkadaşlar
Bugün size androidde operatör ismini değiştirmeyi anlatıcam ama bu her telefonda işe yaramıyor.Bu sadece 2011 Serisi ICS 4.0.4 Versiyonun 431 ve 587 ile biten Derleme sürümlerinde çalışır .Bunu ayarlardan kontrol edebiliriniz
işlemi yapmak için Cihazın rootlu olması gerekir
2012 serisi cihaz kullananlarda işlemi deneyebilirler %90 çalışır .Anlayacağınız biraz eski.

Herneyse anlatıma dönelim...
Öncelikle operatörünüzün kodunu aklınızda bi yerde tutun.
28601 = Turkcell
28602 = Vodafone TR
28603 = Türk Telekom
Linkteki dosyayı rar uygulaması ile çıkartın(Link altta).Sonra bunu Root explorer ile açın,yalnız uzun basıp,open with seçip,text editör ile açın.Açınca bu kodları göreceksiniz.

Kod:
quote:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>

<spnOverrides>
<!-- Turkey -->
<spnOverride numeric= "28601" spn="Orochi" />
<spnOverride numeric= "28602" spn="Orochi" />
<spnOverride numeric= "28603" spn="Orochi" />
</spnOverrides>
Operatör kodunuzun olduğu satirda tırnak içınde orochi yazıcak.Resim yeniden boyutlandırıldı, orjinalini görmek için tıklayın.
Mesela orda yazan orochi bu resmin en altında yazan orochidir.Bizde turk teleekom,bodafone filan yazıyor..Herneyse bu dosyadaki orochi yazısını silip istediğinizi yazın.Karakter sayısı telefonun ekran boyutuna göre değişebilirde kısa bişey yazmayı tercih edin.Yazdıktan sonra kaydedin.Ardından bu yeni kaydedilmiş dosyayı " /system/etc" klasörüne kopyalayın.Bunu yaptıktan sonra system /etc klasöründeki bu dosyaya uzun basın,permissions seçeneğine basın.Sonra resimdeki gibi izinleri ayarlayın.

Ayarladıktan sonra kaydedin ve telelefonu yeniden başlatın.

Dosyanın linki burda

Root explorer link

Root explorer virustotal

Bir teşekkürü çok görmeyin
Root gereklidir,framework gerektirmez
Yöntem biraz eski ama şimdi denedim yaptım,bu yüzden sorumluluk size ait
Ben ve Akıllı Telefon sitesi sorumlu tutulamaz.

Burak

Uzman
Cihaz
Samsung Galaxy A6+
Konu için teşekkürler. Bu arada işlem yasal mı?

Şu anda çevrimiçi