Pasaport olmadan IMEI kaydı

habib

Üye
Cihaz
s7 edge
peki özür dilerim kuralları okumadan üye olmak diye buna denir sanırım okuyacağım

bu telefon yasal yollardan sokulduysa kolay ülkeye getiren kendi pasaportuna işler zaten illegal yöntemlerle sokulduysa bakiipeh arkadaşımıda uyarmanızı rica ediyorum

pamirkiziltug

Yönetici
Yer
Ayvalık
Cihaz
Xiaomi Redmi Note 8 Pro
peki özür dilerim kuralları okumadan üye olmak diye buna denir sanırım okuyacağım

bu telefon yasal yollardan sokulduysa kolay ülkeye getiren kendi pasaportuna işler zaten illegal yöntemlerle sokulduysa bakiipeh arkadaşımıda uyarmanızı rica ediyorum
Biz telefonun nasıl ülkeye getirildiği kısmı ile ilgilenmiyoruz. Yurt dışından hediye gelen bir cihaz da olabilir, bir yakınının pasaportuna da işletilebilir vb.

Önemli olan IMEI'nin pasaporta işletilmesidir. Bizi ilgilendiren nokta bu.

bakiipeh

Üye
Yer
Ankara
Cihaz
Galaxy S7 Edge
Aslinda cihaz ithalatçi garantiliydi yani imei kayitliydi fakat bu s7 edgelerde olan sorun benim basimada geldi.
Farkli bir rom attiktan sonra cihaz cift imei oldu hicbir sekilde duzelmedi teknik servis yapmadi bende odin ile factory binary kullandim box ile drk repair yaptim network repair yaptim sebeke gelmedi ve cihazin kasasinda yazan imei geldi ve 120 gun hakkim var. Eski imeilin yedegi var ama cift gosteriyor. Forumda uzman birisi var mi yoksa cihaz çop mu oldu ?

pamirkiziltug

Yönetici
Yer
Ayvalık
Cihaz
Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Aslinda cihaz ithalatçi garantiliydi yani imei kayitliydi fakat bu s7 edgelerde olan sorun benim basimada geldi.
Farkli bir rom attiktan sonra cihaz cift imei oldu hicbir sekilde duzelmedi teknik servis yapmadi bende odin ile factory binary kullandim box ile drk repair yaptim network repair yaptim sebeke gelmedi ve cihazin kasasinda yazan imei geldi ve 120 gun hakkim var. Eski imeilin yedegi var ama cift gosteriyor. Forumda uzman birisi var mi yoksa cihaz çop mu oldu ?
IMEI'yi pasaporta işletmen gerekir. Forumda uzman var ancak istediğin işlem yasa dışı. O IMEI'yi kullanman gerekir.

pamirkiziltug

Yönetici
Yer
Ayvalık
Cihaz
Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Eski IMEI dediğin, bir yerde atılmış olan IMEI. Cihazın kasasının üzerindeki yazanı kullanman gerekiyor kanunen. Eski IMEI illegal.

bakiipeh

Üye
Yer
Ankara
Cihaz
Galaxy S7 Edge
Eski IMEI dediğin, bir yerde atılmış olan IMEI. Cihazın kasasının üzerindeki yazanı kullanman gerekiyor kanunen. Eski IMEI illegal.
Size birşey sorcam e devlet uzerinden kayit yaptircam ve bilgileri eksiksiz girecem bu islemleri yaptiktan sonra ucret sanirim 150 tl falan bi sikinti olmaz de mi imei sorunsuz kaydedilir mi ?

Şu anda çevrimiçi