Reeder P10S yavaş şarj olma sorunu

Merhaba,

Kasım 2016'nın başında satın aldığım Reeder P10S marka telefonumu düne akşama kadar son derece memnun şekilde kullanıyordum. Dün akşamdan beri orijinal şarj aletiyle şarj edemiyorum. Prize bağlanan adaptör kısmından usb girişini ayırıp, usb girişiyle telefonu bilgisayara bağladığımda çok yavaş da olsa şarj edebiliyorum. Telefonumun içindeki dosyalara ulaşabiliyorum. Prize bağlanan adaptörü kullanmayı denediğimde bir an şarj etmeye başlıyor(LED ışığı bir anlık yanıyor) gibi oluyor ve ardından şarj kesiliyor (LED ışığı sönüyor ve şarj olduğunu göstermiyor). Sorun ne olabilir? Sadece 3 aydır kullanıyorum telefonu bataryamın bozulması için biraz erken değil mi? Diş fırçası ve ataçla şarj soketini hafifçe temizleme gibi işlemleri denedim. Ampere uygulamasında 3 dakikalık ölçümde en düşük 30 mA, en yüksek 350 mA değerleri gördüm (bilgisayardan şarj ederken). Bir önerisi olan var mı?

İyi akşamlar herkese

pamirkiziltug

Yönetici
Yer
Ayvalık
Cihaz
Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Merhaba,

Kasım 2016'nın başında satın aldığım Reeder P10S marka telefonumu düne akşama kadar son derece memnun şekilde kullanıyordum. Dün akşamdan beri orijinal şarj aletiyle şarj edemiyorum. Prize bağlanan adaptör kısmından usb girişini ayırıp, usb girişiyle telefonu bilgisayara bağladığımda çok yavaş da olsa şarj edebiliyorum. Telefonumun içindeki dosyalara ulaşabiliyorum. Prize bağlanan adaptörü kullanmayı denediğimde bir an şarj etmeye başlıyor(LED ışığı bir anlık yanıyor) gibi oluyor ve ardından şarj kesiliyor (LED ışığı sönüyor ve şarj olduğunu göstermiyor). Sorun ne olabilir? Sadece 3 aydır kullanıyorum telefonu bataryamın bozulması için biraz erken değil mi? Diş fırçası ve ataçla şarj soketini hafifçe temizleme gibi işlemleri denedim. Ampere uygulamasında 3 dakikalık ölçümde en düşük 30 mA, en yüksek 350 mA değerleri gördüm (bilgisayardan şarj ederken). Bir önerisi olan var mı?

İyi akşamlar herkese
Anlattıklarına bakılırsa şarj aletin bozulmuş gibi görünüyor. Bilgisayardan yavaş olarak şarj olması normal. Ben de bir süredir P10S kullanıyorum. Elinde varsa başka bir 2A'lik şarj aleti ile şarj etmeyi dener misin? Bir de adaptörün servise yollanması konusunu firma ile bir görüş istersen.

Anlattıklarına bakılırsa şarj aletin bozulmuş gibi görünüyor. Bilgisayardan yavaş olarak şarj olması normal. Ben de bir süredir P10S kullanıyorum. Elinde varsa başka bir 2A'lik şarj aleti ile şarj etmeyi dener misin? Bir de adaptörün servise yollanması konusunu firma ile bir görüş istersen.
Cevap için teşekkürler. Bir telefon tamircisine gidip, usb bağlanabilen başka bir adaptöre(2A olmayabilir sanırım) kendi kablomla bağlanarak şarj etmeyi denedim ama 3-4 dakika boyunca şarj almadı. Benim adaptörüm başka bir cihaza şarj verdi. Tamircide telefonun bataryasında sorun olabileceğini söylediler. 2A'lık yeni bir şarj aletiyle deneyeceğim. Yurt dışındayım ve telefonu servise yollamak uzun bir süre mümkün olmayacak. Başka deneyebileceğim bir şey varsa çok makbule geçer.

pamirkiziltug

Yönetici
Yer
Ayvalık
Cihaz
Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Adaptörünüzle aynı özellikleri taşıması önemli. Yani hızlı şekilde şarj için 2A kesinlikle olmalı. Sizin adaptör de başka bir telefona şarj verebilir ancak tam bir 2A gibi veremiyor tahminimce. Bence sorun adaptörünüzle gibi. Siz yine de bir firmayı arayın, fikir danışın.

Ensar77

Üye
Sarj sorunu çeki yorum ve reeder com dan yeni kablo aldim ve hala sorunlar ayni yardimci olurmusunz

Sorunun çözümü yeni bir orjinal şarj aleti almakta. Cihazınızın garantisi devam ediyorsa servise götürmenizi tavsiye ederim. Bunun dışında olasılıklardan bahsedip kafanızı kurcalamak istemem.

Şu anda çevrimiçi