Reeder P12s inceleme

2.00 yıldız(lar) 1 değerlendirme
Cihaz
Reeder P12s
Merhaba arkadaşlar bazılarınız benim önceki konuma denk gelmiştir . Reeder'la bir anlaşmazlık sonucunda yaşadıklarımı (
Bu bağlantı adresini görmek için yetkiniz yok. Giriş yapın veya üye olun.
---bu linkteki konuda ) anlatmıştım. Sonucunda uzlaşabildik ve önceki telefonumun yerine bugün itibariyle bir Reeder P12s sahibi oldum. Sabahtan beri kullandığım kadarıyla bir yargıya ulaşmak zor tabiki şimdilik çok gözüme batan durumlardan bahsedeceğim . Kutu içeriği ve cihazın fotoğrafını koyacağım konuya . Fakat sonrasında günler geçtikçe ortaya çıkan özelliklerini , cihazın artılarını , eksilerini vb. sürekli konuya eklemeye devam edeceğim.

Öncelikle kutu içeriğinde neler var :
-Reeder P12s akıllı telefon
-Şarj adaptörü
-Micro usb şarj kablosu (tam boyutunu bilmemekle birlikte 1 metre civarı)
-Sim iğnesi
-Telefon kılıfı ve yedek ekran koruyucusu
-Mikrofonlu kulaklık (tam boyutunu bilmemekle birlikte 1,2 metre civarı)
-Kullanım kılavuzu , garanti belgesi vb. dökümantasyonlar

Kısa sürede deneyimlediğim cihaz ve kutu içeriği ile ilgili ufak notlar :
-Telefonun üst kısmında gördüğünüz gibi kasa/gövde oranı bir hayli düşük bundan dolayı olsa gerek ufak bir ahizeye yer verilmiş telefonda . Fakat buradaki sorunumuz şu telefon görüşmesi esnasında sessiz bir ortamda sorun yaratmayacak kadar iyi ancak sesli ortamda tam bir fiyasko. Karşınızdaki kişi ile anlaşmak bir hayli zor oluyor.
-Şarj kablosu ve adaptörü ortalama seviyede kaliteli görünüyor tabiki bunun kararını ancak uzun kullanım sonucu verebiliriz ancak mikrofonlu kulaklıkta kaliteden baya kaçılmış ses kalitesi beni tatmin etmedi.
-Yanında verilen kılıfın hissiyatı ve kalitesi iyi duruyor fakat yine de düşme durumunda kasayı tam anlamıyla koruyacak bir yapıya sahip değil. Burada diyebilirsiniz ki adamlar bedava vermişler olacak o kadar ama ben bu şekilde düşünmüyorum çünkü Reeder'ın kendi sitesinde henüz satışa sunulmamış ve Türkiye'de de kılıf bulmak kolay değil. ( Çinden sipariş vermek durumunda kaldım umarım gelene kadar sorun yaşamam.)
-Ben ilk defa denk geldim Telefonu kutudan çıkarıyorsunuz malum ekranında özelliklerin yazılı olduğu bir jelatin var bununla kullanmak zaten mümkün değil cihazı. Bu jelatini söktüğümde aşağısından şeffaf soft bir ekran koruyucusu çıktı. Bunun dışında kutu içeriğinde de bir tane yedeği var bu ekran koruyucusunun ancak çizilme dışında bir işe yaramayacağını düşünerek bir de cihazın arkasına ve önüne kırılmaz koruyucu siparişi verdim.
-Kesin bir yargıya ulaşmayın bu maddede fakat bugün cihazı uzun süreler kullanmama denememe rağmen şarjını bitirmeyi başaramadım henüz. 14.30-04.00 arası %91 ile başladım şu an şarjım %23 buna alışkınım ben aslında p10s kullanımımda da güzel sonuçlar alıyordum batarya yönünden . ( En son başımıza bela oldu gerçi p10s ama tatlıya bağladık şimdilik :) )
-Genel kullanımda telefonda gezerken bir çok ingilizce kelimeye denk gelmeniz zor değil sanırım yazılımın en az %20 si ingilizce de kalmış veya çevrilmeye çalışılsa bile çok başarılı olunamamış . ( Bu benim için sorun yaratmıyor ve düzeltilebileceğini düşünüyorum.) Bu arada bir not daha düşmek istiyorum burada p10s'de de bu kadar olmasa da bu sorun vardı , özellikle 3D touch menülerinde olduğu aklımda kalmış.
-Çok kamera kullanmayan biriyim ben fakat bugün onu da denedim . Arka kamera beni tatmin etti . Hatta çift kamera olması ve bokeh etkisi denen blurlama işi hoşuma bile gitti diyebilirim. Ancak ön kamera bir kademe daha iyi olabilirmiş.
-Cihaz yeni olmasının da etkisi ile onca program yükleyip denememe rağmen hız yönünden bugün için sınavı geçti diyebilirim en ufak bir takılma yaşamadım ben.
-Hoparlörlerin verdiği sesin kalitesi ve yüksekliği için mükemmel diyemem ancak o da beni şimdilik tatmin etti.

Sonuç olarak arkadaşlar ilk gün izlenimlerime dayanarak cihaz beni genel manada mutlu etti , geliştirilmesi gereken noktaları var tabiki , bu konuların daha netleştirilmesi adına kullandıkça gözüme çarpan , hissettiğim herhangibir durumu sizlerle paylaşacağım. Belirli testleri uygulayacağım ve sizlere bu testlerin sonuçlarını paylaşacağım. Cihazı yakından tanıyabilmeniz adına ekran görüntüleriyle bu konuyu süsleyeceğim tabiki dediğim gibi öncelikle benim en az 1-2 hafta aktif olarak kullanmam gerekiyor. Şimdilik aklıma gelenler bunlar benim sizlerin de soruları olursa bildiğim veya gördüğüm kadarıyla cevap vermeye çalışırım hepinize iyi geceler. 20171013_062908.jpg 20171013_063800.jpg 20171013_063825.jpg

Cihaz
Reeder P12s
Fiyat ve teknik özellik bilgilerine ulaşmak için :

Bu bağlantı adresini görmek için yetkiniz yok. Giriş yapın veya üye olun.

Bu paylaşımı yaptıktan sonra fiyat konusunda da fikrimi belirtmek isterim. Özellikleri itibariyle amiral gemisi tabir edilen cihazlara yakın görünse de ister istemez herhangi birinin bu cihazı satın alması için bahsedilen fiyattan daha düşük olması gerektiğini düşünüyorum ben 1400 lira bandı bu telefon için daha mantıklı olur sanki.

Yer
Ayvalık
Cihaz
Lenovo P2
Her şey gayet güzel görünüyor ancak benim beğenmediğim bir nokta var. Arka yüzeydeki Reeder logosu olması gerekenin dört katı büyüklüğünde.

Cihaz
Reeder P12s
Cihaz güzele benziyor. Düşünülebilir bir cihaz aslında.
Düşük fiyat yüksek özellik isteyenlerin alabileceği bir cihaz ama henüz aksesuar eksikliği olsun, içerdiği ingilizce olsun biraz daha geliştirilmeli diye düşünüyorum. Önceki konuyu hatırlarsınız Burak Bey kullanımdan kaynaklı ezikler, çizikler bahane gösterilerek telefonum garanti dışı bırakılmıştı. Yani diyeceğim o ki firmaya sorarlar yarın öbür gün p10sde yaşadığımız gibi bir sorun yaşarsak bunun suçlusu kim olacak? Sattığı telefonun koruyucu ekipmanını satmayan Reeder mı yoksa telefonuna sağlam koruyucu ekipman sağlayamayan müşteri mi?

Yer
Dust II
Cihaz
Zeus x27
Düşük fiyat yüksek özellik isteyenlerin alabileceği bir cihaz ama henüz aksesuar eksikliği olsun, içerdiği ingilizce olsun biraz daha geliştirilmeli diye düşünüyorum. Önceki konuyu hatırlarsınız Burak Bey kullanımdan kaynaklı ezikler, çizikler bahane gösterilerek telefonum garanti dışı bırakılmıştı. Yani diyeceğim o ki firmaya sorarlar yarın öbür gün p10sde yaşadığımız gibi bir sorun yaşarsak bunun suçlusu kim olacak? Sattığı telefonun koruyucu ekipmanını satmayan Reeder mı yoksa telefonuna sağlam koruyucu ekipman sağlayamayan müşteri mi?
Ben o ayrıntıyı görmemişim. Cihazın yanında ekran koruyucusu gelmiyor mu?

Konuyu görüntüleyenler (Toplam: 0)

Aile Bilimi

• Kilo vermeyi engelleyen hatalar
    Birçok kişi için yaz mevsimin yaklaştığı bahar ayları, kışın alınan kiloları vermek için diyet yapma ve egzersize başlama dönemidir. Fakat bazen fazl ...
  • Evde zeytin ağacı nasıl yetiştirilir?
    Sağlıklı beslenmeye verilen önemin gitgide artmasıyla tükettiğimiz gıdaların organik olmasına daha da özen gösteriyoruz. Organik beslenmenin bir yolu ...
  • Pronovias 2019 koleksiyonunu sunuyor
    Pronovias tasarım direktörü Hervé Moreau, 2019 için vücudu saran modeller zarif kumaşlar, nazik ve göz alıcı çiçek desenlerini tercih ediyor Geli ...