Samsung Galaxy A5'te hızlı şarj ve OTG sorunu

Cihaz
Galaxy A510
Merhaba,

Yaklaşık 5 ay önce şarj kablom suya düştü. Kurutup çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için telefona taktım. Kablo çalışıyordu fakat pcde veri aktarımı yapılamıyor. Hızlı şarj özelliğini de aktifleştiremiyordu.

Başka bir kabloyla denedim yine aynı sıkıntı çıktı. Sorun porttan mı kaynaklanıyor diye kontrol etmek için otg usb taktım hiç görmedi bile.

Servise gönderdim onarım bedeli olarak 960 tl talep ettiler. Haliyle kabul etmeyip internetten 40 tlye aldığım şarj soketini kendim taktım fakat sonuç yine aynı.
Hızlı şarj çalışmıyor, OTG usbler çalışmıyor, pcye bağlıyken sadece şarj ediyor veri aktarımı yok.

Geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklamayı açtım olmuyor kapattım olmuyor.
*#0808# menüsünden MTP+ADB kontrolünü de yaptım hiç bir türlü çalışmıyor.

Sorun neden kaynaklanıyor olabilir yardımcı olabilir misiniz?

Yer
VAN
Cihaz
J7 PRO
Şarj ederken hızlı şarj tiki işaretli mi? Başka bir şarj adaptörüyle deneme yaptın mı?

Yer
VAN
Cihaz
J7 PRO
Bende S6 modelinde aynı sorunu yaşıyorum, açıkçası sana dediğim yöntemleri bende yaptım bir şey değişmedi, çözersem seni bilgilendiririm, sende çözersen buraya yaz mutlaka nasıl çözdüğünü.

Cihaz
Galaxy A510
Sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum.
Problem çıkmadan önce yazılım güncellemesi yapmış mıydın?

Konuyu görüntüleyenler (Toplam: 0)

Aile Bilimi

• Diyabetin belirtileri
    Halk arasında “şeker hastalığı” olarak tabir edilen diyabet, midenin hemen arkasında bulunan pankreas adını verdiğimiz salgı bezinin bir hastalığıdır. ...
  • Deichmann ile ayaklar hafifliyor
    Deichmann’ın bu sezon koleksiyonunda yer alan terlik ve sandalet modelleriyle 7’den 70’e herkes yazın kavurucu sıcaklarına hazır. Rahatlık ve şıklığı ...
  • Çabuk acıktıran yiyecekler
    Bazı besinleri yediğimizde daha çabuk acıktığımız bilinen bir gerçek. Böyle durumlarda açlığımızı bastırmak için ne bulursak yeriz desek yanlış olmaz. ...