Advertisement

Samsung Galaxy Note 5'te USB hata ayıklaması açık ancak PC bağlantısı yapılamıyor

Cihaz
sm-g530f Turkcell
Merhaba

Samsung Note 5

USB Hata ayıklama açık, Pc bağlantısı yapıldığında ekrana çıkan uyarı ok diye geçildiğinde

because an app is obscuring a permission request, settings cant verify your response

hatası alıyorum. Internetten baktığımda bulduğum çözümler işe yaramadı.

Çözümü bilen var mı arkadaşlar?

Teşekkürler

Cihaz
sm-g530f Turkcell
Telefonu rootlarım yine aynı sorun
Nasıl bir beladır son 2 telefon

yakuplee1

Üye
Cihaz
A7 (2017)
Merhabalar aradan baya zaman geçmiş ancak ben kendi uyguladığım çözüm yöntemini buraya yazıyorum. Başkalarının işine yarayabilir belki...

Bu tür bir sorunla yani USB Hata ayıklamada yetki verme, izin verme konusundaki sorunun temel kaynağı telefonunuzun ekranında yüzen tıklanabilen veya tıklanamayan yazılım/uygulamalardan oluşuyor.

Örnek vermem gerekirse, Diyelim telefonunuzun orta tuşu veya geri gelme tuşu çalışmıyor ve siz bir uygulama indirdiniz ve telefonunuzun ekranında yazılımsal versiyonu olacak şekilde butonlarını oluşturdunuz. Bu durumda bilgisayarınıza USB Hata ayıklama yetkisi veremeyebilirsiniz.

Diğer bir örnekte de ekran kaydetme uygulaması yüklediğinizi farz edelim telefonunuza ekran kaydetme uygulaması yüklediniz ve bu uygulama da sizin telefonunuzun ekranında hızlı kaydetmek için tıklayabileceğiniz bir buton oluşturuyor, yine önceki örnekteki gibi bu durumda Hata Ayıklama konusunda bilgisayarınıza yetki vermenizi engelleyebilir.

Bu sorunu anlatmak içindi
ÇÖZÜM İÇİN;
Bu uygulamaları silmekte bir çözüm, USB Hata ayıklama yetkisini verdikten sonra tekrar yüklenebilir ancak "BU BİLGİSAYARDA TEKRAR SORMA" gibi seçenek varsa onu işaretleyin yükledikten sonra aynı hata oluşabilir.

Diğer çözüm ise bu örneklerde verdiğim veya benzeri uygulamalarınızı hata ayıklama izni vereceğiniz sırada Telefonunuzun ayarlarından uygulamaya gidip "DURDURMAYA ZORLA" seçeneği ile durdurmanız gerekiyor.

Aslında bu bir güvenlik önlemidir. Bu uygulamaların telefonunuzun ekranında tam yetkisi olduğu için Telefonunuz USB Hata ayıklama iznini güvenlik sebebiyle sağlayamıyor.

Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.