Advertisement

Samsung Galaxy Note 7 Root Yapma

BurakUtas

Üye
Katılım
10 Ağu 2016
Mesajlar
274
Tepki puanı
40
Artık TWRP Recovery'i kullanarak SuperSu uygulamasını flashlayıp Samsung Galaxy Note 7 cihazınıza root yapabilirsiniz.

Destekleyen cihazlar: N930F, N930FD, N930S, N930L ve N930K.

Şimdi aşağıdaki adımları izleyelim.

Öncelikle cihazınızın tamamının yedeğini alalım.

Başlıyoruz !
 1. Öncelikle UPDATE-SuperSU-v2.76-20160630161323.zip - downloadmirror.co sitesinden SuperSu uygulamasının zipli halini indirelim.
 2. Ardından TWRP Recovery uygulamasını yüklememiz için gerekli dosyaları twrp-3.0.2-1-graceltexx.tar.md5 - downloadmirror.co ve Odin_3.12.3.zip - downloadmirror.co buradan indirelim.
 3. Hemen ardından telefonumuza TWRP Recovery'i yükleyelim.
 4. Linkte verdiğim Odin uygulamasını yönetici olarak açalım. Ardından .md5 olarak linkini verdiğim dosyayı AP kısmından seçelim.
 5. Telefonu kapatalım ve pcye bağlayalım. Ses kapama+home tuşu+power tuşuna aynı anda basıp Download moda geçelim ve ses açma tuşuna basıp yükleme sayfasını aktif edelim.
 6. Ardından Odin uygulamasında onayı verdikten yeşil ışığı yandıktan sonra Start'a basalım.
 7. Telefon açıldıktan sonra cihazınıza Recovery Mod yüklenmiş olacak.
 8. Şimdi ise sırada SuperSu uygulamasını flashlama var. Telefonumuzu download moduna aldıgımız gibi aynı işlemlerle Recovery Mod'a alalım. İlk Recovery açısımız oldugu için cıkan sayfadaki işareti kaydırıp iznini sağlayalım.
 9. Hemen ardından Recovery sayfasında Wipe Data seceneğini secip onaylayalım. Zaten yedeğimizi almıştık telefonu temizlik yapmış olduk.
 10. Öncesinde SD kartımıza attığımız SuperSu uygulamasının zipli halini Recovery Menüsünde bulunan 'Choose Zip From storage/extSdCard' seceneğinden bulup install secenegiyle yükleyelim.
 11. Yükleme tamamlandıktan sonra Recovery menüsünde bulunan Reboot seçeneginden telefonumuzu yeniden başlatalım.

Root işlemimiz bu kadar. Artık Samsung'un yeni amiral gemisi Note 7 cihazımız Root'lu. Yönergeleri doğru uyguladığınız takdirde hiçbir sorun ile karşılaşmayacaksınız. Eğer karşılaşırsanız sorularınızı bekliyor olacağız.

Unutmayın ki Root işlemi cihazınızı garantiden çıkarır.

Root Checker - Google Play'de Android Uygulamaları Uygulaması ile cihazınızın Root işleminin başarısız mı başarılı mı olduğunu öğrenebilirsiniz.
 
Son düzenleme:Şu anda çevrimiçi

Üst