Samsung Galaxy S3 Mini için ROM tavsiyesi

yayalarlim

Üye
Cihaz
s3 mini i8190
mümkünse odin ile yükleyebiliceğim rom arıyorum.bende 4.1.2 var sıkıldım. 5.11 veya 6.11 gibi romlar yüklemek istiyorum.asıl sebebi 4.1.2 de uygulamaları sd karta atamıyorum.bu sürümlerde atılıyor dediler onun için bu sürümleri denemek istiyorum.100/100 çalışan mümkünse odin ile yüklenebilicek her sürüm olabilir

onurduran

Üye
Cihaz
iPhone 6s
odin degil de root alıp twrp kurtarma menüsü kurmuşsanız zip olarak atılan flash edilen yani rom var android 5

yayalarlim

Üye
Cihaz
s3 mini i8190
odin biraz kolay o yüzden istedim.peki nasıl kurulum yapıcam bu rom u

Huseyin

Yönetici
Yer
Ankara
Cihaz
LG G3
Odin ile Samsung'un hazırladığı resmi firmware'leri kurabiliyorsunuz ki sizin cihaz için son sürüm Android 4.1.2. Bu nedenle sürüm yükseltmek istiyorsanız mecburen TWRP recovery yükleyip sonra recovery modunda özel ROM flash'lamanız gerekecek. O bağlantıda nasıl kurabileceğiniz anlatılıyor ROM'u ama YouTube'da da farklı ROM'lar için kurulum videoları var hep. Tabii bu custom ROM'ları yükledikten sonra çeşitli sorunlar ortaya çıkabiliyor, zaten XDA sitesindeki konularda Issues altında ve yorumlarda yazıyorlar çalışmayan / sorunlu özellikleri. Bu işlemler cihazı brick edebilir, sorumluluk size aittir.

bakiipeh

Üye
Yer
Ankara
Cihaz
Galaxy S7 Edge
ekiden benim en sevdiğim rom fusionkat'tı kurmani tavsiye ederim stabil , s5 temalı s5 uygulamaları yüklü , xposed yüklü en önemlisi şarjı mükemmeldi.

yayalarlim

Üye
Cihaz
s3 mini i8190
biraz fazla olacak Ama bana en stabil fusionkat rom linki verebilir misiniz

Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.